تحریم‎های کره‌شمالی افزایش یافت


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از میزان، بنا به گزارش این کمیته، کالاهای تحریم شده جدید شامل اقلام با مصرف دوگانه و مواد و کالاها و فن‌آوری‎های مرتبط با سلاح‎های کشتارجمعی است که طیف وسیعی از حلقه‌های مغناطیسی، نرم‌افزار برای محاسبه نوترونی یا شبیه‌سازی شتاب‌ دهنده‌های ذرات، ابزارهای تشخیص زمین‌لرزه را در برمی‌گیرد. 


در ۱۱ سپتامبر سال جاری شورای امنیت سازمان ملل در واکنش به آزمایش‎های موشکی کره‌شمالی، به اتفاق آرا شدیدترین قطعنامه تحریمی خود را علیه کره‌شمالی به تصویب رساند.


مطابق با قطعنامه ۲۳۷۵ شورای امنیت سازمان ملل، واردات نفت، محصولات نساجی از کشورهای آسیایی به کره‌شمالی ممنوع شده و همچنین دسترسی پیونگ‌یانگ به گاز مایع نیز به‌شدت محدود شده‌است.


قطعانه ۲۳۷۵ شدیدترین قطعنامه تحریمی است که در قرن ۲۱ علیه یک کشور اعمال می‌شود.


طی ماه‌های اخیر در پی اقدام دولت آمریکا در اعمال تحریم‎های شدید علیه پیونگ‌یانگ و همچنین رزمایش‎های مشترک با متحدان خود در مرزهای کره‌شمالی برای توقف برنامه هسته‌ای کره‌شمالی تنش در شبه‌جزیره کره افزایش یافته به طوری ناظران از احتمال یک جنگ تمام عیار هسته‌ای در این منطقه ابراز نگرانی می‌کنند.


کره‌شمالی هم بدون توجه به تحریم‎های آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل می‌گوید که همچنان به آزمایش‎های هسته‌ای و موشکی خود ادامه خواهد تا هنگامی که آمریکا سیاست‎های خصمانه علیه این کشور را کنار بگذارد.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *