×

نسبت P/E و ارزش بازار ناشران بورس تهران

 • کد نوشته: 5235
 • ۰۲ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • متوسط نسبت قیمت بر درآمد ناشران بورس تهران (P / E) در پایان مهر به ۶۲ / ۶ مرتبه رسید.

  نسبت P/E و ارزش بازار ناشران بورس تهران
 •  


  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از روابط عمومی بورس تهران، ارزش بازار ناشران بورس تهران در پایان مهرماه به بیش از ۳۴۶ هزار میلیارد تومان بالغ شد.


  آخرین وضعیت ارزش بازار ناشران بورسی


  شایان ذکر است از میان ۳۲۷ شرکت در بورس تهران فعالیت دارند ، رتبه اول تا سوم  از نظر ارزش بازار به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۵۲۰۵۰ میلیارد ریال، و فولاد مبارکه اصفهان با ۱۷۰۵۵۰ میلیارد ریال، ارتباطات سیار ایران با ۱۶۲۹۶۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.


  همچنین شرکت های مخابرات ایران، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سنگ آهن گل گهر، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری غدیر،  و پترشیمی جم به ترتیب با ۱۲۶۸۴۰ میلیارد ریال، ۱۰۸۴۵۰ میلیارد ریال، ۱۰۴۴۸۳ میلیارد ریال ، ۸۳۴۳۰ میلیارد ریال، ۸۱۴۴۶ میلیارد ریال ، ۷۹۹۲۰ میلیارد ریال و ۷۹۲۱۹ میلیارد ریال رتبه های چهارم تا دهم را به نام خود ثبت کردند.


  از سویی دیگر شرکت های آلومراد، نوش مازندران، ماشین سازی نیرو محرکه، پارس سرام، درخشان تهران، تولیدی گرانیت بهسرام، صنایع جوشکاب یزد، تولیدی لنت ترمز ایران، صنایع شیمیایی سینا، پارس پامچال، لامیران و سایپا شیشه به ترتیب درانتهای این جدول قرار دارند.


  آخرین وضعیت P/E ناشران بورسی


  لازم به ذکر است بین شرکت هایی که در تابلوهای بورس تهران معامله می شوند، ۷۹ شرکت دارای P/E   بیش از ۲۰ مرتبه می باشند.


  همچنین ۶۴ شرکت دارای P/E   بین ۱۰ تا ۲۰ مرتبه و ۱۶۰ شرکت دارای P/E   کوچکتر از ۱۰ می باشند. این درحالی است که ۲۴ شرکت با پیش بینی زیان، P/E   منفی دارند.


  آخرین وضعیت قیمت پایانی هر سهم


  گفتنی است قیمت به ازای هر سهم برای ۳۴ شرکت بیش از ۱۰۰۰۰ ریال است. قیمت هر سهم  ۱۲۹ شرکت  نیز بین  ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریال می باشد.  ۱۳۸ شرکت هم  با قیمتی مابین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریال  در تابلوی بورس مشاهده می شود و قیمت سهم ۲۶ شرکت نیز کمتر از ۱۰۰۰ ریال داد و ستد می شود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *