×

پایین‌ترین میزان بیکاری چین در چند سال اخیر

 • کد نوشته: 5247
 • ۰۲ آبان ۱۳۹۶
 • ۰
 • چین که با بیشترین جمعیت جهان، بازار بسیاری از کشورها را در دست دارد، در پنج سال گذشته پایداری در زمینه اشتغال را حفظ کرده است و نرخ‌های بیکاری ثبت شده شهری در سطح نسبتا پایینی حفظ شده‌اند.

  پایین‌ترین میزان بیکاری چین در چند سال اخیر
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از مهر، وزیر منابع انسانی و امنیت اجتماعی چین، یین ویمین در کنفرانسی خبری در حاشیه نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین گفت: این یک دستیابی بزرگی است که به زحمت در اقتصادی که درحال کندتر شدن و بازسازی و نیروی کاری وسیع به دست آمده است.


  طبق بیانیه‌ای از وزارتخانه که در کنفرانس خبری توزیع شد، نرخ ثبت شده بیکاری در شهرهای چین، در پایان سپتامبر برابر با ۳.۹۵ درصد شد که کمترین میزان آن در چندین سال اخیر است.


  طبق داده‌های اداره ملی آمار، در ماه سپتامبر همچنین نرخ بیکاری به دست آمده از آمارگیری‌ها برای ۳۱ شهر مهم چین برابر با۴.۸۳ درصد شد که این کمترین میزان آن از سال ۲۰۱۲ تا کنون است.


  یین این موفقیت را مربوط به این دانست که حزب کمونیست چین اهمیت زیادی به اشتغال می‌دهد و همچنین تاکید زیادی بر نقش رشد اقتصادی پایدار، اصلاحات و تامین مالی و بودجه‌ای، دارد.


  یین گفت: به علت این که در هر سال از سه سال آینده بیش از ۱۵ میلیون نفر در شهرها به کار نیاز دارند و انتظار می‌رود سال آینده تعداد کل افرادی که از دانشگاه‌ها  فارغ‌التحصیل می‌شوند از ۸ میلیون نفر فراتر رود.


  او همچنین گفت مصمم است از اشتغال حمایت ، کارآموزی‌ها را تقویت ، کارآفرینان را تشویق و از حقوق کارگران حمایت کند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *