×

سقوط ایران به جایگاه چهارمی تامین کننده نفت

 • کد نوشته: 1353
 • ۲۳ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • اکونومیک تایمز اعلام کرد: هند به تلافی عدم واگذاری توسعه «فرزاد ب» از سوی ایران، واردات نفت از این کشور را ۴۲ درصد کاهش داد.

  سقوط ایران به جایگاه چهارمی تامین کننده نفت
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از  فارس، براساس آمار ردیابی کشتی‌ها، هند در ماه آگوست روزانه ۳۳۵ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز نفت از ایران خریداری کرد که از فوریه ۲۰۱۶ کمترین میزان  محسوب می‌شود و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد کاهش داشته است.هند به عنوان سومین واردکننده نفت جهان کاهش واردات از ایران را به تلافی تصمیم اخیر تهران به واگذاری توسعه میدان گازی «فرزاد ب» به شرکت‌های روسی به جای شرکت‌های هندی انجام می‌دهد.


  همچنین آمارها نشان می‌دهد که میزان واردات نفت هند از ایران در ماه آگوست نسبت به ماه جولای ۱۹.۲ درصد کاهش داشته است.همچنین واردات نفت هند در ماه آگوست در مجموع کاهش ۵.۳ درصدی داشته و به ۴.۰۵ میلیون بشکه در روز رسیده است.


  در این ماه واردات نفت هند از آمریکای لاتین و آسیای مرکزی از جمله روسیه نسبت به سال گذشته افزایش داشته و خرید از آفریقا ثابت بوده است.


  عراق همچنان به عنوان بزرگترین تأمین کننده نفت هند برای پنجمین ماه متوالی، عربستان  دومین و نزوئلا سومین تأمین کننده نفت این کشور محسوب می‌شود.و ایران قبل از نیجریه چهارمین تأمین‌کننده نفت هند است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *