تیلرسون: ازتغییر نظام ایران حمایت می‌کنیم


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا که پیش از این چند بار از تلاش برای تغییر نظام ایران حمایت کرده، روز چهارشنبه بار دیگر گفت واشنگتن تلاش می‌کند با حمایت از جریان‌ها و تفکراتی در داخل ایران، به تغییر نظام ایران کمک کند.


وی که پس از دیدار با وزیر خارجه هند در دهلی نو در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، با متهم کردن ایران به انجام «فعالیت‌های ثبات‌زدا» در منطقه، گفت: «داریم برای اعمال تحریم علیه این رژیم و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام می‌کنیم. هدف ما ممانعت از ایجاد ظرفیت اقتصادی و اخلال در فعالیت‌های مرتبط با این رفتارهای شرارت‌بار است.»


تیلرسون سپس بار دیگر گفت که واشنگتن به دنبال تغییر نظام ایران از طریق «حمایت از صداهای مدرن درون ایران» است.


وی افزود: «ما می‌دانیم که تفکرات و ارزش‌های قدرتمندی داخل ایران است که ما می‌خواهیم آن‌ها را ترویج کنیم تا روزی مردم ایران بتوانند کنترل حکومتشان را بازپس بگیرند.»


او با وجود تأکید بر اینکه واشنگتن به دنبال اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران است، گفت: «مبارزه ما با مردم ایران نیست. اختلاف نظر ما، با این رژیم انقلابی است.»


تیلرسون که با مقامات هندی گفت‌وگو کرده، برای کاهش نگرانی‌های آن‌ها در مورد سرنوشت پروژه‌های مشترک با ایران، گفت واشنگتن در تجارت «مشروع» با ایران مانعی ایجاد نمی‌کند.


پیش از این هم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی‌اش علیه ایران، از جمهوری اسلامی با عبارت «رژیم» یاد کرده و گفته بود که واشنگتن به دنبال مقابله همه‌جانبه با ایران است.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *