قیمت مسکن در میان افزایش تقاضا


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از تسنیم، بازار اجاره‌‌بهای مسکن با شروع پاییز از تب و تاب تابستانی خود افتاده، این مسئله به خوبی در ثبت قراردادهای این بخش در سامانه کد رهگیری ملموس است. از سوی دیگر به دنبال ثبات نسبی بازار مسکن و افزایش حدود ۲۰ درصدی قیمت آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته،‌جنب‌وجوش برای ورود به این حوزه افزایش یافته است.


یکی از دلایل مهم که باعث می‌شود هر سال در ماه‌ پایانی پاییز و سه ماه زمستان خرید و فروش مسکن افزایش یابد، ترس پنهان مردم از رشد قیمت‌ها در آستانه سال جدید است. با وجود آن‌که طی ۵ سال اخیر (از سال ۹۲ تا ۹۶) مسکن همواره در رکود به سر برده و قیمت‌ها در حد تورم رشد داشته، اما با این حال تقاضاهای مصرفی سخت به دنبال آن هستند تا پیش از شلیک توپ تحویل سال نو بتوانند خانه‌ای با توجه به درآمدهای خود خریداری کنند.


با این تفاسیر سری به قیمت کنونی مسکن در مناطق مختلف پایتخت می‌زنیم.


یک واحد مسکونی ۹۶ متری ۶ ساله واقع در ارامنه جنوبی بدون پارکینگ و انباری با قیمت ۲۸۲ میلیون تومان (قیمت هر مترمربع ۲.۹ میلیون تومان) در فایل فروش قرار گرفته است. قیمت آپارتمان نوساز ۱۲۷ متری واقع در تهرانپارس ۸۳۵ میلیون تومان (هر مترمربع ۶.۵ میلیون تومان) است.


واحد مسکونی ۷۰ متری نوساز واقع در فرزانه ۳۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده، این واحد که هرمتر آن ۵ میلیون تومان ارزش دارد فاقد انباری و پارکینگ است.


قیمت آپارتمان ۷۵ متری ۱۵ سال ساخت در آهنگ ۲۶۵ میلیون تومان تعیین شده،‌ واحدی با همین متراژ ۴ ساله واقع در آلستوم ۳۸۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.


هرمترمربع واحد مسکونی ۱۰ سال ساخت با پارکینگ و بدون انباری واقع در تجریش ۱۰.۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. در قیطریه آپارتمانم ۶۸ متری چهار سال ساخت با ۵۸۸ میلیون تومان در فایل فروش قرار گرفته است. واحد ۷۲ متری ۱۷ سال ساخت در سیدخندان ۴۴۰ میلیون تومان و واحد ۷۳ متری ۱۱ ساله در فاطمی با انباری و پارکینگ ۴۶۰ میلیون تومان قیمت دارد.


در محله خلیج‌فارس آپارتمان ۶۰ متری ۱۶ سال ساخت ۱۵۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده، این واحد مسکونی نه انباری دارد و نه پارکینگ.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *