تاثیر مثبت برخی نمادها برصعود آیفکس


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، امروز شنبه ششم آبان ماه سهامداران همچنین اقدام به جابه جایی بیش از ۱۰۱ میلیون سهم به ارزش ۲۷۳ میلیارد ریال کردند که به ترتیب دو نماد «ذوب» و «غشهداب» بالاترین حجم و ارزش معاملات را از آن خود کردند.


در نماد ذوب‌آهن افزون بر ۳۰ میلیون سهم به ارزش ۲۵ میلیارد ریال و در نماد کشت و صنعت شهداب ناب خراسان نیز بیش از ۱۴ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال دادوستد شد.


در همین حال نگاهی به معاملات صنایع فرابورسی نیز نشان می‌دهد گروه «محصولات شیمیایی»، «خودرو و ساخت قطعات»، «پالایشی‌ها»، «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم»، «پیمانکاری صنعتی»، «سیمان، آهک و گچ» و «بیمه و صندوق بازنشستگی» از جمله گروه‌هایی هستند که اغلب نمادهای مورد معامله آن‌ها، دادوستدهای امروز را با رشد قیمت به پایان رساندند.


امروز شاخص کل فرابورس نیز روند افزایشی خود را ادامه داد تا به این ترتیب با ۵ واحد رشد تا ارتفاع ۹۵۲ واحدی افزایش بیابد.


نمادهای «مارون»، «زاگرس» و «شرانل» تا سطح حداکثر ۲ واحد تاثیر مثبت بر آیفکس داشته و در مقابل نمادهای «ذوب» و «سرچشمه» مانع از رشد بیشتر این نماگر شدند.


همچنین معاملات در تابلوهای معاملاتی بازار پایه مجموعا به دادوستد بیش از ۷۳ میلیون سهم به ارزش ۱۳۹ میلیارد ریال رسید.


در این بازار  نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری کوه نور(ثنور۱)پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم روز جاری بازگشایی شد.


در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز که معاملات هفته قبل را با افزایش حجم و ارزش دادوستدها پشت سر گذاشت، شاهد ریزش قیمتی اغلب نمادهای مورد معامله و در نهایت نقل و انتقال ۸۲ هزار ورقه تسه به ارزش بیش از ۶۱ میلیارد ریال بودیم.


در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز که با معامله ۶۶۷ هزار ورقه به ارزش ۶۳۹ ملیارد ریال روبه رو شد، اسناد خزانه اسلامی در نماد سخاب۴ صدرنشین شد و بیشترین رقم حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *