×

قرارداد تامین مالی امضا کردند

 • کد نوشته: 1364
 • ۲۳ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • بانک پارسیان و اگزیم کره جنوبی قراردادی در راستای بهبود اقتصاد طرفین قرارداد امضا کردند.

  قرارداد تامین مالی امضا کردند
 • به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد ، بانک پارسیان  اعلام‌کرد: این بانک یکی از ۱۲ بانک ایرانی است که در چارچوب توافق بانک مرکزی، قرارداد تامین مالی بلندمدت به ارزش ۸ میلیارد یورو با اگزیم بانک کره‌جنوبی منعقدکرد و به همین منظوراین بانک در زمینه‌ قراردادهای فاینانس، آماده بررسی قبول عاملیت پروژه‌های ارائه شده از سوی متقاضیان است.


  بر اساس این قرارداد، اگزیم بانک کره‌جنوبی از طریق بانک‌های عامل ایرانی، نسبت به تأمین مالی پروژه‌های مختلف کشورمان در حوزه‌های عمرانی و تولیدی اقدام می‌کند و نتیجه این تفاهم راه‌اندازی بسیاری از پروژه‌های عمرانی و تولیدی است که اثرات بسیار مثبتی بر رشد اقتصادی کشور می‌گذارد.


  هدف از این طرح، تامین مالی میان‌مدت ( با دوره بازپرداخت نهایتاً تا ۱۰ سال) خرید کالاها و خدمات از کشور کره‌جنوبی به منظور اجرای طرح‌های زیربنایی تولیدی و صنعتی و طرح‌های توسعه‌ای در ایران است و وزارت امور اقتصاد و دارایی به منظور تضمین بازپرداخت تسهیلات دریافتی تحت قرارداد، نسبت به صدور ضمانت‌نامه بازپرداخت اقدام می‌کند.


  همچنین در قالب قرارداد مورد اشاره، معادل یورویی۱۰۰ میلیون دلار به عنوان تسهیلات ارزی کوتاه‌مدت (ریفاینانس) نیز اجرایی شد که تسهیلات موردنظر در قالب گشایش اعتبار اسنادی و باهدف تامین مالی کوتاه‌مدت برای خرید کالاهای اساسی، ضروری، دارو و تجهیزات پزشکی (حداکثر با دوره بازپرداخت ۱۸۰ روزه) و مواد اولیه واحدهای تولیدی( حداکثر با دوره بازپرداخت ۳۶۰ روزه) توسط خریداران ایرانی از صادرکنندگان کره جنوبی قابل استفاده است.


  نرخ سود بابت تسهیلات ۱۸۰ روزه با یوریبور شش ماهه با حاشیه سود ۱۸ درصد و برای تسهیلات ۳۶۰ روزه با یوریبور شش ماهه با حاشیه سود ۳.۲ درصد است و همچنین سررسید اعتبار اسنادی، حداکثر ۷ ماهه و غیرقابل تمدید است.


  نوع ارز اعتباری اسنادی از نوع یورو است که شعب بانک‌ها می‌توانند درصورت درخواست استفاده از هرکدام از تسهیلات مورد اشاره مراتب را با اداره فاینانس مدیریت امور بین‌الملل هماهنگ کرده و نسبت به اخذ تسهیلات اقدامات لازم را انجام دهند.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *