شستا از ماه آینده واگذاری ۱۳۰ زیرمجموعه را آغاز می کند


 


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، ولی الله افخمی راد درباره برنامه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ( شستا) برای کاهش بنگاهداری و واگذاری زیرمجموعه ها به ایرنا گفت: مدیران شستا برای خروج تدریجی این شرکت از بنگاه داری، برنامه ای در دست تدوین دارند.


وی از در دستور کار قرار گرفتن واگذاری برخی شرکت های شستا خبر داد و گفت: طبق اصل ۴۴ قانون اساسی که تاکید دارد هم دولت و هم موسسه های عمومی غیر دولتی نمی توانند بیش از ۴۰ درصد سهام یک بنگاه را در اختیار داشته باشند، درصدد هستیم برنامه خروج را کم کم اجرایی شود.


افخمی راد تصریح کرد: وظیفه داریم در بخش اقتصادی تامین اجتماعی، ارزش دارایی های سازمان که از محل حق بیمه دریافتی بیمه شدگان است را به قیمت روز حفظ کنیم تا در موقع عسرت و نیاز تامین اجتماعی به کمک این نهاد آید. در همین راستا دنبال فعالیت هایی هستیم که از سود آوری برخوردار باشد و به هیچ وجه مجاز نیستیم در بخش هایی که سود دهی ندارند فعالیت کنیم.


پیش از این نیز مرتضی لطفی مدیرعامل جدید شستا مهمترین اولویت این شرکت را خروج از بنگاه‌داری اعلام کرد و گفته بود: سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در ۵ حوزه نفت و گاز و پتروشیمی (تاپیکو)، بیمه و بانک، IT ، دارو بویژه داروهای هایتک(تیپیکو)، صنایع معدنی و فلزی فعالیت‌ها را متمرکز خواهد کرد و کمیته‌ای تشکیل شده که در مرحله اول ۴۱ شرکت شستا، آماده فروش و واگذاری شود که بزودی تشریفات قانونی آن اعلام خواهد شد.بیش از ۸۰ شرکت دیگر نیز در حال بررسی و آماده‌سازی است که امیدواریم سال جاری بخش عمده‌ای از این شرکت‌ها واگذار شود.


 


منبع:بورس پرس


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *