×

اینقدر ادامه می‌دهیم که جرأت نکنند ما را تهدید کنند

 • کد نوشته: 1372
 • ۲۵ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پس از آزمایش‌های اخیر موشکی اعلام کرد که هدف نهایی کشورش رسیدن به توازن قوا با آمریکاست و اینقدر ادامه می‌دهیم که جرأت نکنند ما را تهدید کنند.

  اینقدر ادامه می‌دهیم که جرأت نکنند ما را تهدید کنند
 • به گزارش پایگاه خبری «بااقتصاد» به نقل از ایسنا، رهبر کره شمالی اعلام کرد کشورش در آستانه تکمیل توافق هسته‌ای است.


  خبرگزاری کره شمالی گزارش داد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی متعهد شده قدرت هسته‌ای کشورش را تکگمیل کند.


  این سخنان را تلویزیون رسمی کره‌شمالی به نقل از کیم جونگ اون و تنها ساعاتی پس از جدیدترین پرتاب موشکی این کشور پخش کرد؛ موشک بالستیک میان‌بردی که صبح جمعه با عبور از آسمان شمال ژاپن رکوردهای برنامه موشکی کره‌شمالی را توسعه بخشید.


  وی افزود، آزمایش موشکی جدید کره شمالی در راستای تقویت توانمندی نظامی هسته‌ای برای ایجاد توازن در قدرت نظامی کشورش با آمریکاست و اینکه سردمداران آمریکایی جرات نکنند درباره راهکار نظامی علیه پیونگ یانگ صحبت کنند.


  اون تأکید کرد: ما باید به طور واضح به ابرقدرت‌های خودپرست نشان می‌دادیم که چه طور به رغم تحریم‌های بی‌انتهای آنها توانسته‌ایم به قدرت اتمی مورد هدف‌مان دست پیدا کنیم.


  در گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی به نقل از کیم جونگ اون آمده است: هدف نهایی ما رسیدن به توازن واقعی قوا با آمریکاست.


  این بیانیه یک روز بعد از شلیک موشک بالستیک جدید بود که از فراز ژاپن عبور و در اقیانوس آرام سقوط کرد. این در حالی است که آزمایش موشکی جدید از سوی شورای امنیت محکوم شد.


  به گزارش شبکه روسیا الیوم، شورای امنیت در جلسه روز جمعه خود آزمایش موشکی اخیر کره شمالی را اقدامی شدیداً تحریک‌آمیز خواند.


  این شورا در بیانیه‌ای بعد از نشست اعضا تاکید کرد، این اقدامات کره شمالی نه تنها منطقه بلکه تمام کشورهای عضو سازمان ملل را تهدید می‌کند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *