آتش هنوز از “رگ سفید” زبانه می‌کشد


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از تسنیم، بعداز ظهر روز گذشته (ساعت ۱۳) چاه شماره ۱۴۷ میدان نفتی رگ سفید هنگام عملیات حفاری به‌دلیل فوران گاز، منفجر شد و موجب آتش‌سوزی در دکل حفاری ۹۵ فتح شرکت ملی حفاری شد.


در این حادثه ۲ نفر از کارکنان عملیاتی شرکت ملی حفاری ایران به‌نام‌های “فرزاد ارزانی بیرگانی” و “محمد سلیمی چگینی” در دم جان باختند. ساعتی پس از وقوع حادثه، تیم‌های عملیاتی از شرکت ملی حفاری ایران به‌همراه مدیران ارشد این شرکت در محل حضور یافتند اما به‌دلیل حجم گسترده آتش، تیم‌های عملیاتی از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز با بالگرد خود را به محل حادثه رساندند.


شب گذشته وزیر نفت، محسن دلاویز را به‌عنوان نماینده ویژه خود به محل حادثه اعزام کرد تا از نزدیک ملزومات مهار هرچه سریعتر آتش فراهم شود. اما این آتش گسترده پس از ۲۴ ساعت هنوز زبانه می‌کشد.


گستردگی آتش در ظهر امروز


محسن دلاویز که پس از وقوع حادثه برای دکل ۹۵ شرکت ملی حفاری ایران، شب گذشته به‌عنوان نماینده ویژه وزیر نفت راهی محل حادثه شده بود صبح امروز در خصوص آخرین وضعیت مهار آتش گفت: کمیته بحران که از روز گذشته با حضور مدیران عامل شرکت ملی حفاری، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران و دیگر مدیران و متخصصان مربوطه تشکیل شده است، به‌طور مستمر و دقیق، بررسی ابعاد حادثه و الزامات پیشِ‌رو را به‌منظور ساماندهی شرایط در کوتاهترین زمان ممکن در دستور کار دارد و همه امکانات به این منظور بسیج شده است.


وی گفت: مدیر امور تولید شرکت ملی نفت نیز امروز به منطقه می‌آید تا از نزدیک در جریان جزئیات امور قرار گیرد و در کمیته بحران حاضر شود.


وی با اشاره به سخت‌گذر و تپه‌ای بودن منطقه حادثه، ادامه داد: با این وجود، تمهیدات لازم اندیشیده شده و تلاش‌ها و پیگیری‌ها برای مهار حادثه با جدیت در دست اقدام است.


همچنین دبیر کمیته مدیریت بحران شرکت ملی حفاری دقایقی پیش از تشکیل سه تیم فنی تخصصی در موقعیت چاه شماره ۱۴۷ رگ‌سفید با هدف شتاب بخشیدن به عملیات مهار آتش‌سوزی خبر داد.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *