۱۸ نفر به اتهام جاسوسی برای ایران راهی زندان آل خلیفه شدند


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از مهر،  دادگاه آل خلیفه ۱۸ جوان را به اتهامات واهی همچون جاسوسی برای ایران به سلب تابعیت، حبس ابد و تحمل ۱۰ تا ۱۵ سال زندان محکوم کرد.


بر اساس این گزارش، دادگاه جنایی بحرین در پرونده معروف به گروه بسطه (قروب البسطه) صدور حکم نموده و ضمن صدور حکم سلب تابعیت برای تمامی ۱۸ متهم، ۸ نفر از آنان را به حبس ابد، ۸ نفر را به تحمل ۱۵ سال حبس و دو نفر دیگر را به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم کرد.


همچنین این دادگاه متهمین را در مجموع به پرداخت جریمه‌ای بالغ بر ۲ ملیون دینار بحرینی (معادل تقریبی ۲۰ میلیار ریال) ملزم کرد.


بر اساس ادعای وزارت کشور بحرین متهمان این پرونده متهم به جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران بوده و همچنین متهم هستند از مقامات سپاه پاسداران و حزب الله لبنان حمایت فکری و مالی جهت تشکیل گروه تروریستی که از آن به عنوان شاخه نظامی جنبش الوفاء بحرین یاد شده اقدام نموده اند.


متهمان این پرونده در اولین جلسات محاکمه اعلام نموده بودند که برای گرفتن اعتراف تحت شکنجه قرار گرفته و با اکراه و پس از توسل به زور برگه های اعتراف را امضا کرده اند.


پیش از این جنبش الوفاء در واکنش به ادعاهای وزارت کشور بحرین در خصوص این قضیه تشکیل هرگونه گروه مسلحانه توسط اعضای این جنبش را تکذیب کرده و متهمان این پرونده را زندانیان سیاسی خوانده بود.


مسئولین جمهوری اسلامی ایران نیز این اقدامات بحرین را محکوم نموده و حسین امیرعبداللهیان معاون اسبق وزارت خارجه و مشاور کنونی رئیس مجلس آن را تلاش بحرین برای تحریف چهره انقلاب مردمی بحرین خواند.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *