×

دستور پوتین برای تامین ۲۰ درصدی مواد غذایی روسیه از ایران/ خبری مثبت برای صنایع غذایی بورسی

 • کد نوشته: 1384
 • ۲۵ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون استانداری تهران گفت:دستور ویژه پوتین برای تامین ۲۰ درصدی مواد غذایی و تولیدات صنعتی روسیه از ایران،فرصتی ویژه به شمار می رود.

  دستور پوتین برای تامین ۲۰ درصدی مواد غذایی روسیه از ایران/ خبری مثبت برای صنایع غذایی بورسی
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” محمد امامی امین، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد:کشور ایران از ظرفیت‌های تولیدی متنوع و قابل توجهی برخوردار است که باید از این توانمندی در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی،ارتقای بنیه اقتصادی و اشتغالزایی هر چه بیشتر استفاده شود.


  وی افزود:بر اساس بازرسی‌های انجام شده، ظرفیت تولیدی موجود در کشور ایران، تامین کننده نیاز ۱۶۰ میلیون نفر خواهد بود و با در نظر گرفتن جمعیت ۸۰ میلیونی ایران به عمق این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها پی خواهیم برد، امری که تحقق آن مستلزم برنامه‌ریزی مدون و تلاش برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواهد بود.


  امامی امین در ادامه با اشاره به نقش حائز اهمیت صادرات در شکوفایی اقتصادی کشور گفت: پوتین بصورت ویژه دستور داده که تجار روسی،۲۰ درصد از نیاز کشور مذکور در بخش مواد غذایی و تولیدات و محصولات صنعتی را از ایران تامین کنند که ارزش مالی آن، حدود ۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود، اما اکنون تراز تجاری ما با این کشور،۵۰۰ میلیون دلار است.


  وی بیان کرد: در همسایگی ما، سهم تجارت کشوری همچون ترکیه با روسیه،۴۰ میلیارد دلار می‌باشد،آن هم در شرایطی که بُعد مسافت آن با این کشور،دو برابر ایران می باشد.


  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران گفت:هر آنچه در تولیدِ داخلی به توفیق بیشتری نائل شویم به همان میزان شاهد توسعه اقتصادی افزون تری خواهیم بود و این مهم جزو با توجه ویژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد.


  امامی امین عنوان کرد:یکی از خواستگاه های قابل توجه تولید در کشور به حوزه های روستایی معطوف می شود،عرصه ای که متاسفانه به دلیل برخی از سیاست گذاری های غلط در ادوار گذشته،دچار مشکلات جدی و عدیده شد که بر هم خوردن موازنه جمعیت روستایی و مهاجرت های بی رویه از نمونه های آن به شمار می رود.


  وی در خاتمه یادآور شد:پرداخت ارزش افزوده به روستاها و افزایش چندین برابری آن،فرصتی ویژه را برای اشتغالزایی و توسعه پایدار روستایی  ایجاد کرده و امید آن می رود مدیریت روستایی با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و تامین تمهیدات مقتضی و موثر در این جهت گام بردارد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *