تداوم رشد نماگرهای فرابورسی


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در دادوستدهای امروز سه‌شنبه ۹ آبان ماه بیش از ۲۶۱ میلیون ورقه به ارزش حدود ۲ هزار و ۱۰ میلیارد ریال در بازارها دست به دست شد که نسبت به روز قبل از کاهش حجم معاملات در مقابل ارزش آن حکایت داشت.


سهامداران روز جاری در مجموع دو بازار اول و دوم نیز بیش از ۱۲۶ میلیون سهم به ارزش ۳۵۶ میلیارد ریال را خرید و فروش کردند که برای چندمین روز متوالی نماد معاملاتی ذوب آهن اصفهان بالاترین حجم معاملاتی را به میزان ۳۳ میلیون سهم در اختیار گرفت.


همچنین این نماد همانند دیروز در صدر نمادهای پربازدید قرار گرفت با این تفاوت که معاملات روز جاری را با رشد قیمت پایانی خاتمه داد.


از سوی دیگر در جریان بازار چند توقف و بازگشایی نماد نیز رقم خورد.


بدین ترتیب نمادهای معاملات شرکت‌های فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال، فولاد هرمزگان جنوب و صنایع پتروشیمی زنجان بازگشایی و در مقابل نماد شرکت‌های بیمه آرمان و صنایع فولاد آلیاژی یزد متوقف شدند.


در ادامه سبزپوشی آیفکس امروز نیز شاهد رشد شاخص کل به میزان ۳ واحد بودیم که عمده این افزایش از جانب نمادهای «میدکو»، «ذوب»، «بمپنا» و «مارون» تا سطح حداکثر ۱.۵ واحد رقم خورد.


بر این اساس آیفکس با رشد امروز در ارتفاع ۹۷۲ واحدی یعنی بالاترین ارتفاع از آغاز فعالیت خود قرار گرفت.


نگاهی به معاملات بازار پایه فرابورس در هر سه تابلو معاملاتی در این بازار نشان می‌دهد سهامداران اقدام به خرید و فروش ۱۳۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۲۷ میلیارد ریال کردند و نماد «لکما» و «کیسون» به ترتیب بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در بازار تجربه کردند.


سرمایه‌گذاران بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز شاهد جابه جایی بیش از یک میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و ۳۴۲ میلیارد ریال بودند.


پس از چندین روز صدرنشینی اسناد خزانه اسلامی در این بازار، روز جاری اوراق مشارکت نفت و گاز پرشیا بیشترین حجم و ارزش معاملات را در این بازار در اختیار گرفت.


در نهایت در تابلو اوراق تسهیلات مسکن هم خریداران و فروشندگان اقدام به مبادله ۶۸ هزار ورقه تسه به ارزش بیش از ۵۱ میلیارد ریال کردند.


تسه مهر ماه ۹۶ بالاترین حجم و ارزش معاملات را در این تابلو شاهد بود.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *