افت معاملات اوراق بدهی در بورس


 


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”  جریان معاملات نخستین ماه پاییز امسال تعداد ۱۰ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۹ هزار و ۵۹۳ میلیارد ریال در بورس داد و ستد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۲ و یک درصد افزایش را نشان می‌دهد.


در آخرین ماه تابستان امسال نیز تعداد ۹ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۹ هزار و ۱۲ میلیارد ریال در بورس داد و ستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۲۴ و ۲۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.


همچنین در مردادماه گذشته تعداد ۵ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۴ هزار و ۹۷۷ میلیارد ریال در بورس داد و ستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۳۱ و ۳۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.


در جریان معاملات تیرماه امسال تعداد ۶ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۶ هزار و ۴۸۲ میلیارد ریال در بورس داد و ستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۷۴ و ۷۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.


در خرداد امسال تعداد ۸ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۷ هزار و ۶۲۹ میلیارد ریال در بورس معامله شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۶ و ۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.


در اردیبهشت ماه نیز تعداد ۷ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۶ هزار و ۷۲۸ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۵۷ و ۵۶ درصد افت را نشان می‌دهد.


همچنین جریان معاملات در فروردین امسال تعداد ۴ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۴ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۵۸ و ۶۱ درصد رشد را به ثبت رسانده است.


گفتنی است؛ از ابتدای امسال تا پایان مهرماه در مدت هفت ماه تعداد ۴۹ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۴۸ هزار و ۶۶۲ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۸ و ۹درصد افت را نشان می‌دهد.


 


منبع: ایبنا


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *