مذاکرات جدید با بانک مرکزی برای راه‌اندازی بورس ارز


 


 


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، شاپور محمدی گفت: در حال حاضر بورس ارز به تصویب شورای عالی بورس رسیده و تنها تایید نهایی بانک مرکزی باقی مانده است. وی افزود: بانک مرکزی موافقت کلی خود را در زمینه راه‌اندازی بورس ارز ابلاغ کرده، اما اکنون در خصوص زمان اجرایی آن تردیدهایی وجود دارد.


رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بانک مرکزی تلاش های بسیاری را در این زمینه انجام داده که امیدواریم هر چه زودتر شاهد راه اندازی بورس ارز باشیم. محمدی همچنین درباره آخرین تصمیم راه اندازی صندوق ارزی در بازار سرمایه نیز گفت: برای آغاز بکار صندوق‌هایی ارزی در بورس هیچ مانعی وجود ندارد و بزودی شاهد شروع به کار این صندوق‌ها در بورس خواهیم بود.


تامین مالی پایدار ایران خودرو و سایپا از بازار سرمایه


رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه سال گذشته تامین مالی بسیار مناسبی از طریق بازار سرمایه صورت گرفت، گفت:این تامین سرمایه از محل‌های متنوعی مثل افزایش سرمایه، اوراق سلف بورس کالا، انتشار انواع اوراق و پذیرش شرکت‌ها صورت گرفته است.


محمدی با تاکید بر اینکه صنعت خودرو یکی از صنایع پیشرو در بازار سرمایه است، گفت: ایران‌ خودرو و سایپا به‌ عنوان ۲ قطب بزرگ صنعت خودرو در کشور، سال‌های گذشته حضور بسیار مناسبی در بازار داشتند و می‌توانند تامین مالی بسیار مناسبی را از طریق انتشار اوراق انجام دهند.


سخنگوی سازمان بورس، با اشاره به امکان بسیار مناسب بورس کالا برای عرضه خودرو، افزود: با توجه‌ به امکانی که بورس کالا فراهم آورد، سراتو به‌ عنوان اولین خودرو در بورس کالا عرضه شد و قرار است دنا نیز به‌ عنوان دومین محصول خودرویی در بورس کالا عرضه شود.


 


منبع:ایبنا


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *