رکورد قیمت نفت در دو سال گذشته


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از تسنیم، قیمت نفت روز جمعه افزایش داشت و بعد از اعلام کاهش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت به بالاترین رقم در ۲ سال گذشته رسید.


جدیدترین آمارهای منتشر شده از تعداد سکوهای نفتی آمریکا از این فرضیه که مازاد عرضه در بازار جهانی نفت در حال کاهش است حمایت می کند. در کل هفته گذشته، قیمت‌ها به دلیل آمارهای رشد تقاضای جهانی و قوت گرفتن احتمال تمدید توافق کاهش تولید توسط اوپک و متحدانش رو به افزایش بوده است.


بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۱۰ سنت، معادل ۲ درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۶۴ سنت رسید که بالاترین رقم از جولای ۲۰۱۵ تاکنون بود. قیمت نفت برنت نیز در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۴۵ سنت، معادل ۲.۴ درصد رشد به ۶۲ دلار و ۷ سنت رسید. قیمت نفت برنت نسبت به پایین ترین رقم های سال ۲۰۱۷ در ماه ژوئن حدود ۳۸ درصد رشد داشته است.


قیمت هر دو شاخص نفتی در هفته گذشته بیش از ۳ درصد رشد را به ثبت رساند.


شرکت‌های انرژی آمریکایی در این هفته ۸ سکوی حفاری را تعطیل کردند که بیشترین کاهش تعداد سکو از می ۲۰۱۶ تاکنون بوده است. بدین ترتیب روند کاهش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا که از تابستان شروع شده تداوم یافت.


بر اساس گزارش موسسه بیکر هاگز، تعداد کل سکوهای حفاری نفتی در آمریکا در هفته منتهی به ۳ نوامبر به ۷۲۹ سکو رسید که پایین‌ترین رقم از ماه می تاکنون است.


گین مک گیلیان، تحلیلگر موسسه استمفورد در این باره گفت: «به دلیل قوت گرفتن احتمال تمدید توافق کاهش تولید و تقاضای قوی، بازار همچنان در حال تقویت شدن است.»


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *