توتال: به آسانی تسلیم نمی‌شویم


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از تسنیم، پاتریک پویان، مدیر شرکت توتال گفت: با وجود اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده که تحریم‌های بیشتری علیه ایران به اجرا خواهد گذاشت و از برجام که تجارت با ایران را آسان‌تر کرده خارج خواهد شد، این شرکت فرانسوی قصد دارد قبل از تصمیم‌گیری در مورد پروژه توسعه میدان پارس جنوبی مشاوره‌های حقوقی انجام دهد.


پویان در سخنانی که در اندیشکده انگلیسی چتهم هاوس ایراد شده اظهار کرد: «ما منتظریم ببینیم کنگره آمریکا چه تصمیمی می گیرد و چهارچوب جدید تحریم‌ها چه خواهد بود… اگر ما نتوانیم به صورت قانونی کار را دنبال کنیم، فعالیتمان را متوقف خواهیم کرد، اما به این آسانی تسلیم نخواهیم شد.»


توتال در ماه جولای قراردادی برای توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی با ایران به امضا رساند و متعهد شد که یک میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری کند. ترامپ ماه گذشته موضع سختگیرانه خود در قبال ایران را آشکار و از تایید پایبندی ایران به برجام خودداری کرد. اکنون کنگره کمتر از دو ماه فرصت دارد تا در مورد وضع تحریم های جدید علیه ایران تصمیم گیری کند.


مدیر شرکت توتال افزود، شرکت های بزرگی نظیر توتال به برخی از تحریم‌های آمریکا در مورد ایران که شامل ممنوعیت استفاده از دلار آمریکا در معاملات تجاری است، احترام می گذارند. توتال توانسته با استفاده از سرمایه خود به جای تامین مالی پروژه از منابع دیگر این ممنوعیت را دور بزند.


پویان گفت، توتال ریسک های بازگشت به ایران را بررسی کرده و معتقد است از اینکه اولین شرکتی بوده که بعد از لغو تحریم ها به این کشور بر می گردد منتفع خواهد شد.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *