احتمال حمله تروریستی دیگر در لندن


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل ازآسوشیتدپرس، در انفجار یک بمب‌ دست‌ساز در ساعت شلوغ متروی لندن در پارسونز گرین، ۲۹ نفر زخمی شدند و دولت را وادار کرد که سطح تهدید تروریستی را به مرحله هشدار برساند که این امر به معنی احتمال وجود یک حمله تروریستی دیگر است.  


به گفته پلیس بریتانیا این چهارمین حمله تروریستی در لندن از ابتدای امسال است. ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس بر اساس گفته مرکز تحلیل تروریسم، سطح تهدید تروریستی در لندن را به مرحله «هشدار» افزایش داد که بالاترین حد ممکن برای تهدید محسوب می‌شود. می عنوان کرد که حضور پلیس را به سطح مناسبی ارتقا خواهد داد.


آخرین باری که سطح تهدید در کشور به مرحله هشدار رسیده بود بعد از حمله تروریستی در منچستر بود که ۲۲ کشته بر جای گذاشت.


کارشناسان عنوان کردند که بمب مورد نظر در یک کیسه پلاستیکی در یک فروشگاه کار گذاشته بود و به صورت ناقص منفجر شده بود، در غیر این صورت یک احتمال رخ دادن یک کشتار وسیع م در نتیجه این انفجار وجود داشت.


کریس هانتر، کارشناس پیشین بمب در ارتش بریتانیا اظهار داشت: «می‌توانم بگویم که این انفجار ناموفق بوده و می‌توانست یک انفجار گسترده باشد».


پلیس و مأموران بهداشت گفتند که هر ۲۹ زخمی در بیمارستان درمان شدند که بیشتر آنها در نتیجه آتش ناشی از انفجار بمب زخمی شده بودند. اورژانس بیمارستان گزارش داد زندگی هیچکدام از زخمی‌ها با تهدید مواجه نشده است.


متروی لندن که روزانه ۵ میلیون سفر انجام می‌دهد، چندین بار مورد حمله تروریستی واقع شده است. در جولای ۲۰۰۵، بمب‌گذاران انتحاری در سه ایستگاه مترو و یک اتوبوس عملیات تروریستی انجام دادند که باعث کشته شدن ۵۲ نفر شد. دو هفته بعد چهار بمب‌گذار تلاش کردند که یک عملیات انتحاری دیگر را انجام دهند اما موفق به انجام این کار نشدند.


صدیق خان شهردار لندن عنوان کرد که یک تغییر جهت در تهدیدات تروریستی رخ داده است و مهاجمان از روش‌های گسترده‌تری برای انجام عملیات تروریستی استفاده می‌کنند. صدیق خان که متعلق به حزب اپوزسیون کار در انگلستان است اظهار داشت که پلیس لندن نیاز به منابع و امکانات بیشتری برای مقابله با تهدیدها دارد. دولت محافظه‌کار بریتانیا از سال ۲۰۱۰ بودجه پلیس را کاهش داده است.


داعش مسئولیت این حمله تروریستی در متروی لندن را بر عهده گرفته است.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *