زمستان امسال مرحله دوم سنجش بهره وری در نظام بانکی


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایبنا، رویا طباطبایی یزدی گفت:  درباره وضعیت سنجش بهره وری در نظام بانکی، با بیان اینکه،   اجرای چرخه مدیریت بهبود بهره وری در ۱۰ بنگاه اقتصادی یکی از طرح های ستاد فرماندهی اقتصادی است، اظهارداشت: البته با توجه به محدودیت ها این امکان وجود داشت که در مدت زمان تعیین شده  نتوان این طرح را در بنگاه ها اجرایی کرد.


وی ادامه داد: در همین راستا پروژه چرخه مدیریت بهره وری در بانک پاسارگاد  در حال اجرا است اما برای اجرای کار عمیق و درست، نیاز به زمان داریم بنابر این این امکان وجود دارد که اجرای این طرح در فاز اول که پایان آن آذر ماه است به پایان نرسد البته این مشکل برای سایر بنگاه ها نیز وجود دارد.


رییس سازمان ملی بهره وری اظهار امیدواری کرد درفاز دوم اجرای این طرح که از ابتدای فصل زمستان آغاز می شود بتوانیم یکی از بانک ها را در زمینه بهره وری که بهتر است همان بانک پاسارگاد باشد، ادامه دهیم.


وی بابیان اینکه، سنجش بهره وری در حوزه های بانکی بسیار پیچیده است، ادامه داد: برخی از بانک ها همانند بانک پاسارگاد بسیار ی از زمینه های بهره وری در بانک را اجرایی کرده اند اما با این حال انجام کار جدید برای آنها باز هم دارای مشکلاتی است.


طباطبایی خاطر نشان کرد: بانک پاسارگاد علاقه مند است در بخش تسهیلات غیر جاری (سوخت شده و مشکوک الوصول) اقداماتی انجام شود و در این راستا با مشاور سازمان بهره وری که همان دانشگاه امیر کبیر است در حال انجام است.


وی با ابراز رضایت نسبت به انجام سنجش بهره وری در نظام بانکی، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم چرخه مدیریت بهره وری را در یک شعبه و یا بانک خاص اجرایی کنیم.


طباطبایی درباره شاخص های بهره وری در نظام بانکی گفت: هدف ارتقای بهره وری نیروی انسانی  است اما در بخش معوقات بانکی نیز مواردی در نظر گرفته شده است. اگر دانشگاه صنعتی شریف بتواند راهکار خاصی در این زمینه پیدا کند دستاوردها در این حوزه افزایش می یابد.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *