ویژگی‌های آخرین بروزرسانی IOS را دقیق بدانید

آپدیت اپل

اپل اولین نسخه بتای iOS 1‌۷.۴ را با تغییرات زیادی برای اپ استور و اکوسیستم آن در اتحادیه اروپا منتشر کرد، اما تغییرات دیگری نیز در آن وجود دارد که برای همه در دسترس است. در ادامه به تمام ویژگی‌های جدید iOS 17.4 اشاره کرده‌ایم.

iOS 17.4 دارای شماره ساخت ۲۱E5184i است. در حال حاضر این به‌روزرسانی برای توسعه‌دهندگان ثبت‌نام‌شده در دسترس است و احتمالاً در هفته آینده برای آزمایش‌کنندگان عمومی نیز منتشر خواهد شد.

ویژگی‌های جدید iOS 17.4

همانطور که ذکر کردیم، iOS 17.4 تغییرات زیادی برای اپ استور و اکوسیستم آن برای کاربران آیفون در اتحادیه اروپا به همراه دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به پشتیبانی از استورهای برنامه شخص ثالث برای اولین بار، تغییرات مربوط به مرورگرهای وب پیش‌فرض، برنامه‌های استریم بازی و موارد دیگری می‌شود.

اپلیکیشن Apple Podcasts نیز در iOS 17.4 دستخوش چندین تغییر قابل‌توجه شده است. ابتدا این اپلیکیشن اکنون از رونوشت‌های تولیدشده به‌صورت خودکار پشتیبانی می‌کند. نوار Now Playing که در پایین Apple Podcasts قرار گرفته نیز با iOS 17.4 دوباره طراحی شده است و با سبک نوار Now Playing در اپل موزیک بیشتری مطابقت پیدا کرده است.

تب «Listen Now» برنامه Apple Podcasts نیز به «Home» تغییر نام پیدا کرده است. همچنین در اپلیکیشن اپل موزیک نیز غول فناوری نام تب «Listen Now» را تغییر داده و آن را به تب «Home» تبدیل کرده است.

سیری قابلیت دیگری است که در iOS 17.4 بهبود پیدا کرده است و اکنون می‌تواند پیام‌ها را به زبان‌های دیگر بخواند. این گزینه جدید از طریق تنظیمات سیری قابل دسترس است. در واقع پس از وارد شدن به تنظیمات دستگاه، بخش Siri & Search و Messaging with Siri، در بخش Read Messages دکمه جدیدی برای اضافه‌کردن زبان وجود دارد که طیف وسیعی از گزینه‌های مختلف را به شما نشان می‌دهد.

از دیگر تغییرات این آپدیت می‌توان به اضافه‌شدن ایموجی‌های جدیدی اشاره کرد. این ایموجی‌ها شامل مواردی از جمله تکان دادن سر به صورت افقی و عمودی، قارچ قهوه‌ای، پرنده ققنوس، لیمو و زنجیر شکسته می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *