شاخص بورس آسیا رکورد ۱۰ ساله زد/طلا کم فروغ شد


 


به گزارش  پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از رویترز، شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز سه شنبه بار دیگر به بیشترین سطح خود در ۱۰ سال اخیر بازگشت؛ این در حالی است که بهای نفت برنت با کمی کاهش از بیشترین رقم خود در بیش از ۲ سال اخیر فاصله گرفت و به ۶۴.۱۷۷ دلار در هر بشکه رسید.


در همین حال میانگین شاخص بورس آسیا-اقیانوسیه در منطقه خارج از ژاپن با ۸ دهم درصد افزایش به بالاترین شاخص خود از نوامبر سال ۲۰۰۷ میلادی به بعد رسید؛ ضمن اینکه سه شاخص اصلی بورس وال استریت هم طی ۲۴ ساعت گذشته با ثبت رکوردی جدید به کار خود پایان دادند.


بورس «نیکی» ژاپن با ۱.۱ درصد افزایش به تقریبا بیشترین سطح خود در ۲۶ سال اخیر رسید و بورس «اس  اند پی ASX ۲۰۰ » استرالیا هم ۸ درصد بالا آمد که بیشترین رقم از فوریه سال ۲۰۰۸ میلادی به بعد است.


در بازار جهانی ارز، شاخص دلار در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان تقریبا بدون تغییر در برابر ۹۴.۷۳۵ واحد قرار گرفت؛ اما هر دلار به ۱۱۳.۸۹ ین رسید که حاکی از رشد ۲ دهم درصدی دلار در مقابل پول ژاپن دارد و «ین» از بیشترین سطح خود در ۸ ماه اخیر که رقم ۱۱۴.۷۳۷ را در برابر دلار به خود اختصاص داده بود، فاصله گرفته است.


یورو هم با روندی یکنواخت و با مقاومت در برابر ۱.۱۶۱۳ دلار رسید. البته عدم شفافیت در مورد پیشرفت برنامه اصلاحات مالیاتی آمریکا و کناره گیری یکی از روسای فدرال رزرو، هاله ای از غبار ابهام را برای چشم انداز دلار بوجود آورده است.


البته کاهش ارزش اوراق بهادار آمریکا بر روی شاخص دلار تاثیر گذاشته است و این اوراق در بازار معاملات آسیا با ۰.۰۵ درصد روند نزولی روبرو شد. همچنین قیمت منطقه ای طلا هم با ۲ دهم درصد کاهش به یکهزار و ۲۷۹ دلار و ۵۶ سنت در هر اونس رسید.


 


منبع:ایبنا


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *