×

پرداخت بیش از ۵۲۳ میلیارد ریال انواع سود به سرمایه گذاران

 • کد نوشته: 1418
 • ۲۵ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاونت عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی درهفته گذشته بیش از ۵۲۳ میلیارد و ۹۷۸میلیون ریال انواع سود به ۳۵۰۴ سرمایه گذار پرداخت کرد.

  پرداخت بیش از ۵۲۳ میلیارد ریال انواع سود به سرمایه گذاران
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از روابط عمومی سمات،  معاونت عملیات  شرکت سپرده گذاری مرکزی  هفته گذشته، ۵۹ مورد اصلاح مشخصات هم انجام داد.


  همچنین هفته گذشته ۸،۹۳۳ کد حقیقی و ۲۳۲ کد حقوقی ایجاد شد تا کدهای ایجاد شده به بیش از ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار کد برسد.


  در معاملات هفته گذشته فرابورس ایران تعداد ۵،۷۰۱ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.


   معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به ۲۴ شهریور بیش از۳۱۹،۴۵۹هزار برگه اوراق بود.


  معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.


  براساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۱۸.۵به ۱۷.۵ درصد کاهش یافته و مدت زمان باز پرداخت تعیین شده است.


  سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر۵۰۰ میلیون ریال و سایر مناطق شهری ۴۰۰ میلیون ریال است.


  همچنین مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی سمات گفت : سامانه الکترونیکی سهامداران (دارا) برای افزایش ارائه خدمات به سهامداران در سال گذشته راه اندازی شده امسال نیز سامانه الکترونیکی کارگزاران (کارا) به بهره‌برداری رسیده است.


  محمدرضا محسنی با اشاره به اینکه ؛ غیرکاغذی کردن فرآیندها اغاز شده است ، 


  گفت : کارگزاران با سامانه الکترونیکی کارا درخواست ‌های خود را در شرکت سپرده گذاری مرکزی ثبت می‌کنند و با بهره برداری کامل از سامانه کارا دیگر دریافت، پذیرش و ثبت مدارک کارگزاران به صورت کاغذی در دبیرخانه شرکت سپرده گذاری مرکزی امکان پذیر نخواهد بود.


  مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) افزود: این شرکت برای تحقق اهداف دولت الکترونیک اقدام به طراحی و راه اندازی سامانه های تخصصی فراوانی برای ذینفعان مختلف بازار سرمایه کرده است.


  تجمیع خدمات در یک درگاه، غیرکاغذی کردن فرآیندها، کاهش هزینه ها، دستیابی به خدمات متنوع تر، حذف نامه نگاری و مراجعات حضوری از مهم ترین ویژگی های درگاه الکترونیکی کارگزاران است که با استقبال همراه می شود.


  درگاه الکترونیکی کارا مجهز به گواهی دیجیتال بازار سرمایه است و  باعث می شود، صحت تبادل اطلاعات میان شرکت سپرده گذاری و کارگزاران با اعتبار و اطمینان بیشتری انجام شود.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *