معرفی استارتاپ ها رسالت فعالان بازار سرمایه است


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”  در ابتدای این گردهمایی سید روح الله میرصانعی، دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار به ایراد سخن پرداخت و ضمن خوش آمد گویی به حاضرین گفت: استارتاپ ها معمولا شرکت های نوپای تکنولوژی محور هستند و نهالی محسوب می شوند که می توانند به درختی تنومند تبدیل شوند.


وی با بیان اینکه این شرکت ها با چالش هزینه و مشکلات گوناگونی برای بقا روبرو هستند، گفت: نیمی از استارتاپ ها معمولا نمی توانند موفق باشند و با توجه به آسیب پذیری شرکت های دانش بنیان و اهمیت آنها در اقتصاد، حمایت از آنها ضروری است.


دبیر کل کانون کارگزاران با اشاره به اینکه رتبه ایران از نظر استارتاپ های ثبت شده در دنیا پنجاهم است، عنوان کرد: اقتصاد دنیا با سرعت زیادی به فعالیت شرکت های دانش بنیان وابسته شده و اقتصاد ایران نیز باید به این سمت حرکت کند.


میرصانعی افزود: معرفی استارتاپ های فعال کشور به ویژه آن دسته که قابلیت حضور در بورس را دارند رسالت فعالین بازار سرمایه است.


دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، با تاکید مجدد بر اهمیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها و نقش آنها در توسعه اقتصادی، ابراز امیدواری کرد سازمان بورس و اوراق بهادار، فعالین بازار سرمایه و همه نهاد های مرتبط با این شاخه مهم اقتصادی با همکاری، زمینه رشد بیشتر استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان را فراهم کنند.


وی تاکید کرد: استارتاپ ها به اطلاعات پایه و ابتدایی نیاز دارند و عدم دسترسی به این اطلاعات مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده و ارکان بازار سرمایه می توانند در این زمینه به آنها کمک کنند.


خاطر نشان می شود: در این همایش ۱۰ استارتاپ به مدیران ارشد سازمان بورس و اوراق بهادار و فعالین بازار سرمایه معرفی شدند.


در پایان نیز با حضور حسن امیری، معاون نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار ، سید روح الله میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و حمیدرضا مهرآور رییس هیات مدیره کانون کارگزاران جوایزی به سه استارتاپ برتر اهدا خواهد شد. این همایش همچنان در حال برگزاری است.


 


 


منبع:سنا


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *