رتبه نخست بورس تهران در بین ۱۷ بورس منتخب از نظر روزهای مثبت


 


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”؛ در هفته ای که گذشته حجم معاملات بورس اوراق بهادار ۳۴۵۷ میلیون سهم و ارزش آن ۷۱۰۲ میلیارد ریال بوده که حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۱۶ و ۱۸ درصد کاهش داشته است. ارزش بورس اوراق بهادار تهران نیز در این مدت به عدد ۳۵۰۸۷۹۳ میلیارد ریال رسید که با ۰.۰۶ درصد افزایش همره بوده است.


شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات هفته گذشته به عدد ۸۷۸۹۷ واحد رسید که ۵۳ واحد افزایش داشته است. این در حالی است که از ابتدای امسال تا کنون شاخص کل ۱۳.۸ درصد افزایش و شاخص کل هم وزن  ۱۱.۶ درصد رشد داشته اند.


این گزارش می افزاید: سه صنعت «فلزات اساسی» با ۲۰ درصد، « خودرو و ساخت قطعات » با ۱۵ درصد و « محصولات شیمیایی » با ۱۴.۲ درصد بیشترین ارزش معاملات هفته گذشته و «فلزات اساسی» با ۲۱ درصد، « خودرو و ساخت قطعات » با ۱۸.۵ درصد و « محصولات شیمیایی » با ۱۴.۵ درصد ببشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.


بر این اساس در ۳۰ روز گذشته نیز صنعت « فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای »  با بازدهی ۱۸.۸ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت «محصولات چوبی » با افت با ۱۴.۷ درصدی، بیشترین افت را تجربه کرد.


همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس هنگ کنگ (HANG SENG) با رشد ۱.۸ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس دبی (DFM INDEX)  با افت ۴.۸ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.


گفتنی است شاخص کل بورس تهران در بین ۱۷ بورس منتخب مورد بررسی، از نظر درصد روزهای مثبت رکورددار است به طوری که شاخص کل در ۷۲ درصد روزهای کاری مثبت بوده است.


 


منبع:تسنیم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *