×

احتمال گرانی بنزین از ابتدای سال ۹۷

 • کد نوشته: 1458
 • ۲۵ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • اخبار حاکی از این است که دولت افزایش نرخ سوخت را در دست بررسی قرارداده است، به گزارش برخی خبرگزاری ها دولت در پی افزایش نرخ حامل های انرژی از ابتدای سال آینده است.

  احتمال گرانی بنزین از ابتدای سال ۹۷
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رشد مصرف انرژی در سال جاری و احتمال افزایش مصرف سوخت گاز و بنزین در زمستان سال ۹۶، سبب شده است که دولت طرح بررسی افزایش مصرف بنزین را در دست اجرا قرار دهد.


  یکی از موافقان افزایش نرخ سوخت به‌منظور کنترل مصرف، «بیژن زنگنه» وزیر نفت است. این مقام مسئول در روزهای پایانی دولت یازدهم در این خصوص گفته بود: “اگر بخواهیم همین‌طور از خودروهای شخصی استفاده کنیم، هیچ کاری در مدیریت مصرف بنزین نمی‌توانیم انجام دهیم؛ البته سیاست‌های قیمتی هم اثرگذار است که ما متأسفانه دو سال قیمت را افزایش نداده‌ایم و این علامت بدی است. اعتقادی به این ندارم که برداشتن سهمیه‌بندی تأثیری در افزایش مصرف بنزین داشته است. این دولت که در حال تمام شدن است و روزهای پایانی خود را می‌گذراند اما دولت بعدی باید روی افزایش قیمت بنزین فکر کند”.


  نتایج این فکر کردن به افزایش نرخ بنزین که در قالب طرح بررسی افزایش نرخ سوخت کلید خورده، به‌احتمال قریب به یقین تا سه‌ماهه آینده در لایحه بودجه سال ۹۷ خود را نشان می‌دهد. شنیده‌های غیررسمی حاکی از این است که دولت به‌دنبال افزایش نرخ حامل‌های انرژی از ماههای پایانی سال جاری یا ابتدای سال ۹۷ است. اگرچه هیچ تصمیمی تا امروز نهایی نشده، اما بررسی‌ها در این زمینه آغاز شده و ادامه دارد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *