×

کاهش نرخ تسهیلات شرکت های بورسی، تاثیر مثبت در سودآوری آنها

 • کد نوشته: 1462
 • ۲۶ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • مدیر عامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان در خصوص تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر صورت های مالی بنگاه های حاضر در بازار سرمایه گفت: اثر این تصمیم با گذشت زمان در صورت‌های مالی دیده می شود.

  کاهش نرخ تسهیلات شرکت های بورسی، تاثیر مثبت در سودآوری آنها
 • بازار سرمایه پس از فصل مجامع معمولاً وارد دوره کوتاهی از استراحت می شود تا شرکت ها با انتشار گزارش های دوره ای ۶ ماهه، استراتژی جدیدی برای نیمه دوم سال سرمایه گذاران تعیین کنند.


  به گزارش پایاگاه خبری ” بااقتصاد” مصطفی صفاری، مدیر عامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان در گفت و گو با سنا، در خصوص روز های آتی بازار سرمایه گفت: بانک مرکزی بخش نامه ای را صادر کرده و قرار است بانک ها اجرا کنند. تا کنون دو هفته از آغاز اجرای آن می گذرد و هنوز برای بررسی نحوه اجرا زود است، به این ترتیب سرمایه‌گذران هنوز منتظر هستند تا ببینند بانک‌ها واقعا این بخش‌نامه را به درستی اجرا می کنند یا خیر؟


  این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر صورت های مالی بنگاه های حاضر در بازار سرمایه گفت: اثر این تصمیم با گذشت زمان در صورت‌های مالی دیده می شود. اگر نرخ تسهیلات شرکت های بورسی کاهش یابد به طور قطع در سودآوری آنها تاثیر مثبت خواهد داشت.


  وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران در انتظار پایان شهریور و انتشار گزارش های ۶ ماهه و پیش بینی سود شرکت ها هستند، گفت: معمولا بعد از فصل مجامع بازار به حالت تعادل وارد می شود که با انتشار گزارش های ۶ ماهه این دوران به پایان می رسد.


  صفاری موضوع دیگر بازار را شوک ارزی اخیر و افزایش نرخ دلار دانست و گفت: در این شوک ارزی شرکت های صادرات محور برنده هستند.


  این سبدگردان بازار سرمایه با تاکید بر اینکه انتظار تحولی مثبت پس از انتشار گزارش های ۶ ماهه در بازار وجود دارد،اظهار داشت: پیش بینی می شود با انتشار گزارش های ۶ ماهه شرکت ها بازار سرمایه در نیمه دوم سال روند مثبتی را تجربه کند.


  این کارشناس بازار سرمایه معتقد است بازار فعلا منتظر شفاف شدن سیاست های ارزی دولت، نحوه اجرای بخش نامه جدید بانک مرکزی و کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی است.


  وی با اشاره به عرضه های اولیه روزهای اخیر گفت: ورود شرکت های جدید شادابی به بازار می دهد اما باید با تزریق نقدینگی های جدید همراه باشد تا شادابی و رونق پایداری را برای بازار سهام به همراه داشته باشد.


  صفاری همچنین با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی ها قرار است اوراق سخاب وارد بازار سرمایه شود، گفت: تکلیف سازمان بورس برای صندوق ها باعث ایجاد تقاضای جدید برای اوراق سخاب از سوی صندوق های با درآمد ثابت خواهد شد به این ترتیب که صندوق به جای نگهداری پول خود در بانک ها در شرایط کاهش نرخ سود بانکی اقدام به خرید اوراق سخاب از بازار فرابورس خواهند کرد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *