×

گرانی پیاز همچنان ادامه دارد

 • کد نوشته: 1506
 • ۲۶ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس اتحادیه میوه و تره بار گفت قیمت ها در این بازار پایدار بوده است و تغییر چندانی نداشته است اما قیمت پیاز همچنان بالاست.

  گرانی پیاز همچنان ادامه دارد
 • به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد حسین مهاجران، رییس اتحادیه میوه و تره بار می‌گوید، در خصوص تغییرات قیمت پیاز در بازار اظهار داشت: پیاز در بازار نسبت به هفته گذشته با افزایش ۳۰۰ تومانی مواجه شد. در حالی که در هفته گذشته همین میزان کاهش را تجربه کرده بود اما در اواسط هفته این میزان با افزایش مواجه شد و مجدد به قیمت ۱۸۰۰ تومان رسید. اما سیب زمینی همچنان بدون تغییر از ۷۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان معامله می شود.


  وی افزود: گوجه فرنگی نیز تغییر محسوسی نداشته و با ۱۰۰ تومان کاهش از ۹۰۰ تا هزار و ۲۰۰  تومان معامله شده است، خیار سبز نو ۱۰۰۰تا ۱۶۰۰ تومان و خیار گلخانه ای نیز بدون تغییر قیمت از ۱۲۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان، قارچ فله ای مرغوب ۶۰۰۰تا ۷۰۰۰ تومان و قارچ بسته بنده ای ۷ تا ۸ هزار تومان خرید و فروش می شود که نسبت به هفته گذشته تغییر قیمتی نداشته است.


  مهاجران در رابطه با قیمت محصولات جالیزی خاطر نشان کرد: محصولات جالیزی مانند هندوانه، طالبی و خربزه تغییر قیمت مجددی نداشته و کاهش قیمت نخواهد داشت. کاهش قیمت در این محصولات مخصوصا هندوانه می تواند کشاورزان را برای سال آینده کاملا ناامید کند و امکان کشت مجدد این محصولات را کم می‌کند. در حال حاضر هم قیمت هندوانه در جالیز به ضرر کشاورزان است.


  وی عنوان کرد: انگور عسگری از ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، انگور سیاه از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، سیب گلاب از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان و لیمو ترش از ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان خرید و فروش شد که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بوده است.


  رییس اتحادیه میوه و تره بار در پایان تصریح کرد:  محصولات خاص فصل پاییز هم که در هفته گذشته طبق فاکتور و به میزان سود فروشنده و خریدار محاسبه می شد در این هفته از سوی میادین میوه و تره بار تعیین قیمت شد. در این راستا گردو تر از ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، انار از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان و فندق از ۱۲۰۰۰ تومان تا ۱۴۰۰۰ تومان معامله شده است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *