این بار موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز نداریم/ بانک مرکزی جدی است


به گزارش ” با اقتصاد” کاهش نرخ سود بانکی، مسئله­ای است که طی سال­های­های گذشته اقتصاد ایران را درگیر کرده است، در این مدت بانک مرکزی بارها راه­حل­هایی اندیشیده است که هر مرتبه با تخلفاتی همراه بوده است و بانک ها همیشه راه فراری برای بالا بردن سود بانکی داشتند. در این راستا محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور، در پاسخ به این سوال که با توجه به آنکه قرار است از ۱۱ شهریور کاهش نرخ سود بانکی به صورت جدی اجرایی شود و چه تضمینی وجود دارد که طرح کاهش نرخ سود به سرنوشت بخشنامه‌های دیگر بانک مرکزی دچار نشود و این بار شاهد کاهش نرخ سود بانکی باشیم، گفت: تفاوتی که شرایط امروز ما با گذشته دارد، آن است که عامل مزاحم و اخلال‌گر موسسات مالی اعتباری غیرمجاز را در صحنه پولی-اعتباری کشور نداریم.


وی ادامه داد: این موسسات نرخ سود بانکی را بالا می‌بردند و همین مساله بهانه‌ای می‌شد تا بانک‌ها نیز با ترفندها و تمهیدات خاصی نرخ سودهایشان را بالا ببرند تا از این قافله عقب نماند.


معاون اقتصادی رییس‌جمهور با بیان اینکه بساط موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز از صحنه اقتصاد کشور جمع شده است، اظهار داشت: امکان نظارت بیشتر بانک مرکزی با حمایت نهادهای حاکمیتی بیش از گذشته شده و بانک مرکزی هم نسبت به این مساله جدی است.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *