×

حماس آمادگی خود را برای پایان دشمنی با فتح اعلام کرد

 • کد نوشته: 1568
 • ۲۶ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • روز یکشنبه حماس اعلام کرد آماده است برای پایان دادن به دشمنی دیرینه خود با فتح، انحلال دولت در غزه و برگزاری انتخابات عمومی وارد مذاکره شود.

  حماس آمادگی خود را برای پایان دشمنی با فتح اعلام کرد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل گاردین، حماس در دهمین سال بعد از جنگ خونین با فتح تمایل خود را برای انحلال دولت غزه، اعلام کرد.


  روزنامه گاردین گزارش داد که حماس توافق کرده است با جنبش فتح وارد مذاکره شود و شورای دولتی غزه را منحل کند و نیز برای پایان دادن به دشمنی دیرینه خود با جنبش فتح انتخابات عمومی برگزار کند.


  جنبش فتح و حماس در سال ۲۰۰۷ در غزه وارد یک جنگ خونین با یکدیگر شدند که در نهایت منجر به قدرت گرفتن حماس در غزه شد.


  تاکنون تلاش‌ها برای آشتی این دو گروه و تشکیل یک حکومت یکپارچه و تقسیم قدرت در غزه و کرانه‌ی باختری با شکست مواجه شده است.


  رهبر ارشد فتح محمد علول روز یکشنبه به رادیو فلسطین گفت: «قبل از این که گام بعدی را بر داریم باید ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد».


  حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که با انحلال دولت در غزه موافق است و حاضر است برای آشتی دو گروه حماس و فتح برای تشکیل دولت یکپارچه و نیز برگزاری انتخابات وارد مذاکره شود.


  در سال ۲۰۱۱ مصر میانجی‌گری مذاکرات بین گروه فتح به رهبری محمود عباس و حماس برای پایان دادن به منازعه دو طرف و تشکیل دولت موقت قبل از انتخابات را بر عهده داشت.


  تلاش‌ها برای نزدیکی جنبش حماس و دولت خودگردان فلسطین در ماه جولای امسال آشکار شد، چرا که جنبش حماس از همه طرف تحت فشار بی‌سابقه‌ای قرار گرفت.


  جنبش حماس اخیراً از طرف محمود عباس تحت فشار زیادی قرار گرفته است، عباس در ماه ژوئن از اسرائیل درخواست کرد که برق را بر روی دو میلیون ساکن غزه قطع کند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *