×

افزایش ۲۸ درصدی ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی در بورس تهران

 • کد نوشته: 1572
 • ۲۶ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • در پنج ماه اول سال جاری با فعال‌تر شدن سرمایه گذاران خارجی، رشد ۲۰ درصدی خرید و فروش سرمایه گذاران خارجی در بورس تهران ثبت شد.

  افزایش ۲۸ درصدی ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی در بورس تهران
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ حمید روح بخش مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران گفت : در این مدت اشخاص حقوقی خارجی ۹۱ درصد از معاملات سرمایه گذاران خارجی را در اختیار داشته و اشخاص حقیقی خارجی ۹ درصد از معاملات سرمایه گذاران خارجی را پوشش داده‌اند.


  روح بخش خاطرنشان کرد: همچنین ارزش خرید و فروش سرمایه گذاران خارجی در ۵ ماهه اول ۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است. مقایسه معاملات از نظر حجمی نشان می دهد که ۶۷ درصد حجم خرید و فروش آنها افزایش داشته است.


  مدیر روابط عمومی و امور بین الملل تصریح کرد: سرمایه گذاران خارجی در ۳۷ صنعت بورس تهران حضور دارند و در پایان مردادماه نسبت به ابتدای سال، ۲۸ درصد افزایش در ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی مشاهده می شود.


  روح بخش گفت : سرمایه گذاران خارجی در ۲۰ صنعت افزایش ارزش دارایی داشته و در ۱۶ صنعت با کاهش ارزش دارایی و در یک صنعت بدون تغییر در ارزش دارایی مواجه بوده اند.


  نخستین کد سهامدار خارجی بازار سرمایه ایران در آبان ماه ۷۳ صادر شد و تاکنون ۹۰۵ کد سهامداری برای سرمایه گذاران خارجی صادر شده است که از این تعداد، ۲۲۸ کد (۲۵ درصد) در اختیار سرمایه گذاران حقوقی خارجی و ۶۷۷ کد(۷۵ درصد) در اختیار سرمایه گذاران حقیقی خارجی است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *