×

فروش محصولات ارزش افزوده بجای مواد خام در بورس کالا

 • کد نوشته: 1018
 • ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • پس از عرضه سنگ آهن خام در روزهای گذشته، امروز بورس کالای ایران میزبان ۵۵ هزار تن سنگ­ آهن دانه ­بندی بود.

  فروش محصولات ارزش افزوده بجای مواد خام در بورس کالا
 •  


   


  به گزارش “با اقتصاد”  در پانزدهمین روز از آخرین ماه تابستان، ۱۳ هزا رتن انواع قیر، عایق رطوبتی و لوب کات نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه شد.


  در همین راستا تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز  عرضه ۶۲ هزار و ۶۶۵ تن انواع قیر، مواد شیمیایی و وکیوم باتوم را تجربه می کند.


  تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد عرضه ۲۸۳ هزار تن گندم خوراکی، ۴ هزار تن گندم دوروم، ۳۰۰ تن شکر سفید، ۵۰ تن جو دامی و ۲۰ هزار قطعه جوجه یک روزه  است. علاوه برارین، ۲۰ هزار و ۳۶۱ تن گندم خوراکی نیز در قالب طرح قیمت تضمینی عرضه می شود.


  بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در این روز عرضه ۲۶۲ تن ضایعات فلزی، ۴۷ تن روغن کارکرده لوکوموتیو و یک هزار تن کنسانتره فسفات را تجربه می کند.


  بسیاری از مدیران کشوری بر نفروختن مواد خام تاکید بسیاری دارند، یکی از محصولات مهم که هم به صورت خام و هم ارزش افزوده بالایی دارد سنگ آهن است.  سنگ آهن یکی از مهمترین فرایندهای زنجیره تولید فولاد است. در فرایند آهن سازی به سبب محدودیت هایی در خصوص کیفیت و میزان دانه بندی خوراک و تأثیر پارامترهایی اعم از عیار سنگ آهن، میزان عناصر مضر مانند گوگرد و فسفر، می‌بایست به منظور تغلیظ (فراوری) موراد فوق رعایت گردد تا کنسانتره به مشخصات مورد نظر دست یابد. فراوری سنگ آهن براساس محصول تولیدی به دو دسته تولید سنگ آهن دانه بندی شده و تولید کنسانتره سنگ آهن تقسیم می شود. تولید سنگ آهن دانه بندی عموماً بصورت خشک و بدون آب انجام می شود. خوراک آن سنگ آهن با عیار حدود ۵۰% و محصول نیز سنگ آهن با عیار ۶۸–۶۰% در دو یا سه کلاس ابعادی است.


   


   


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *