×

ممانعت از فروش هواپیما به ایران نقض آشکار متن برجام است/ فروش هواپیماهای تجاری به ایران در متن برجام آمده است/ کشورهای عضو ۱+۵ باید به تعهدات خود عمل کنند.

 • کد نوشته: 1586
 • ۲۷ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: در حالی که در متن برجام به صراحت موضوع فروش هواپیماهای تجاری به ایران آمده است، مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا در ممانعت از فروش هواپیماهای تجاری به ایران نقض آشکار برجام است و هیئت نظارت بر برجام باید تصمیم قاطع و صریحی در خصوص این موارد نقض برجام داشته باشد.

  ممانعت از فروش هواپیما به ایران نقض آشکار متن برجام است/ فروش هواپیماهای تجاری به ایران در متن برجام آمده است/ کشورهای عضو ۱+۵ باید به تعهدات خود عمل کنند.
 • به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از ایسنا، سیدحسین نقوی حسینی، در واکنش به مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص ممانعت از فروش هواپیماهای تجاری به ایران گفت: این مصوبه در راستای اقدامات آمریکا برای عدم انتفاع ملت ایران از دستاوردهای برجام  و مانع تراشی بر سر اجرای برجام است.


  وی این مصوبه را نقض صریح متن برجام دانست و گفت: از نظر جمهوری اسلامی ایران این اقدام آمریکا نقض آشکار برجام است لذا ما معتقدیم که کشورهای عضو ۱+۵ باید با کنار گذاشتن این مصوبه به تعهدات خود مطابق برجام عمل کنند.


  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «آمریکا نمی خواهد ایران از برجام منتفع شود» افزود: آمریکا می‌خواهد دولت جمهوری اسلامی ایران را به سوی توقف برجام هدایت کند اما همانطور که پیش از این نیز ایران اعلام کرده برجام را نقض نکرده و خواهان توقف آن نیست تا جایی که به نفع طرفین باشد آن را اجرا می‌کنیم و درعین حال نیز برای سناریوهای مختلف آمادگی داریم.


  نقوی حسینی در پایان گفت: در متن برجام به صراحت موضوع فروش هواپیماهای تجاری به ایران آمده است. به همین دلیل مصوبه آمریکا برای ممانعت از فروش خلاف متن برجام است و انتظار می‌رود هیئت نظارت بر برجام در این خصوص تصمیم صریح و قاطعانه‌ای گیرد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *