×

هفت بانک‌ بورسی و فرابورسی در مسیر فاینانس

 • کد نوشته: 1020
 • ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • در پی قرارداد مهم ۸ میلیارد یورویی میان ایران و کره جنوبی نام ۱۲ بانک بورسی و دولتی منتشر شده است.

  هفت بانک‌ بورسی و فرابورسی در مسیر فاینانس
 • به گزارش پایگاه خبری“بااقتصاد” به نقل از بورس پرس، در پی امضاء قرارداد فاینانس ۸ میلیارد یورویی پروژه‌های سرمایه گذاری در ایران بین اگزیم بانک کره جنوبی و سازمان سرمایه گذاری ایران که اوایل شهریور در سئول به امضا دو طرف رسید، فرایند دریافت بزرگترین وام خارجی آغاز و نام ۱۲ بانک مطرح شد تا پروژه های متعددی به ویژه در حوزه بهداشت، حمل و نقل و انرژی با مصوبه دولت و توسط بانک ها انجام شود.


  براساس این گزارش، طی این مدت نام چند بانک در این قرارداد مهم اعلام شد و پس از گذشت دو هفته نام این ۱۲ بانک مشخص شد که شامل ۷ بانک بورسی و فرابورسی ملت، تجارت، کارآفرین، پارسیان، پاسارگاد، اقتصاد نوین  و سامان و ۵ بانک دولتی ملی، سپه، توسعه صادرات، رفاه کارگران و  صنعت و معدن هستند.


  در این میان پیش‌نویس مصوبه صدور مجوز ضمانتنامه به اگزیم بانک کره جنوبی تهیه شده و قرار است اول هفته آینده به هیأت دولت ارسال شود تا بخش های دولتی و خصوصی قادر به استفاده از خط اعتباری یا وام باشند.


  پس از صدور ضمانتنامه نیز، هر پروژه‌ای که مراحل قانونی داخلی را طی و مستندات لازم را ارایه کرده باشد به اگزیم بانک کره معرفی و  سپس یک قرارداد پروژه با بانک عامل و یک قرارداد تجاری با طرف کره‌ای امضاء می‌شود.


  در چارچوب این قرارداد، حداکثر دوره ساخت هر پروژه ۵ سال و حداکثر دوره بازپرداخت منابع مالی اختصاص یافته به هر پروژه، ۱۰ سال – پس از پایان دوره ساخت – تعیین شده است.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *