×

فردا فرابورس میزبان عرضه اولیه ” سخاب ۶ ” است

 • کد نوشته: 1611
 • ۲۷ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • عرضه اولیه پنجمین اسناد خزانه بانکی با نماد “سخاب ۶” شامل ۹ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۵۴۰ ورقه و با سررسید ۲۷ اسفند سال جاری فردا در فرابورس ایران انجام می شود.

  فردا فرابورس میزبان عرضه اولیه ” سخاب ۶ ” است
 • به گزارش پایگاه خبری  ” با اقتصاد” ، در شرایطی دیروز بیش از ۱.۶ میلیون “سخاب ۴” با قیمت بیش از ۹۴ هزار و ۸۴۶ تومانی هر ورقه کشف قیمت و چهارمین اسناد خزانه بانکی با سر رسید ۲۰ دی سال جاری هم وارد بازار ثانویه شد که فردا سه شنبه پنجمین نوع این اوراق عرضه می شود.


  این عرضه در نماد “سخاب۶” و شامل ۹ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۵۴۰ ورقه و دارای سر رسید ۲۷ اسفند سال جاری است که مانند دیگر اوراق توسط وزارت اقتصاد در سال گذشته منتشر شده است.


  فرابورس ایران بعد از دستور وزیر اقتصاد و موافقت بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه ای از پذیرش ۶ مرحله اسناد خزانه اسلامی در نمادهای سخاب ۲ تا ۷ در بازار ابزارهای نوین مالی به ارزش بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان خبر داد بنابراین تاکنون “سخاب۲، ۳ ، ۵ و ۴ ” در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس عرضه و کشف قیمت شده و نخستین نوع اوراق با نماد “سخاب ۵” و سررسید ۲۴ بهمن ۹۶ با قیمت ۹۲ هزار و ۶۶۰ تومانی وارد بازار سرمایه شد.


  سخاب 6


  به گفته هامونی، در انتهای سال قبل، این اوراق کارکردهای دیگری نیز پیدا کرد و حتی برخی از وزارتخانه‌ها برای هزینه‌های جاری خود که غیر‌قابل بازگشت است، از این ابزار استفاده کردند که این موضوع باعث شد بازار مبادلات اسناد خزانه برای اوراق سخاب خارج از بورس تشکیل شود و مشکلات زیادی را به دلیل تشکیل بازار غیررسمی و معاملات آن در فضای غیرشفاف به وجود آورد. مدیرعامل فرابورس ایران ورود دوباره اسناد خزانه اسلامی در نمادهای سخاب ۲ تا ۷ به بازار سرمایه را نتیجه یک اجماع‌جمعی از سوی نهادهای تصمیم‌گیر و کارشناسان و فعالان بازار سرمایه برای مدیریت بازار غیررسمی این اوراق به دلیل معاملات غیرشفاف و نرخ‌های سودهای نجومی آن ذکر کرد و ادامه داد: فرابورس ایران سخاب ۲ تا ۷ را پذیرش کرده است و دلیل عرضه اولیه «سخاب۵» پیش از سایر اوراق، این بود که اطلاعات آن برای سپرده کردن آماده‌تر از بقیه بود. به گفته هامونی، هفته آینده شاهد آگهی عرضه برخی دیگر از نمادهای سخاب به محض سپرده‌گذاری حجم بیشتری از این اوراق خواهیم بود.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *