موافقتنامه خط اعتباری«سیتیک تراست» امضا شد/ سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری چین در ایران


به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از روابط‌ عمومی بانک‌پاسارگاد، طی مراسمی با حضور «ولی‌الله سیف» رئیس کل بانک‌مرکزی، علی‌اصغر خاجی سفیر ایران در پکن، محمد خزاعی رئیس سازمان سرمایه‌گذاری، مدیران «سیتیک تراست» و مدیران بانک‌های ایرانی، موافقتنامه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری میان مؤسسه‌های مالی «سیتیک تراست» چین با بانک‌پاسارگاد و ۴ بانک ایرانی دیگر به امضاء رسید.


بر اساس این خبر، سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری چین در ایران به صورت فاینانس در پروژه‌های تولیدی و صنعتی و حوزه‌های مدیریت منابع آبی، انرژی، محیط‌زیست و حمل و نقل و … تخصیص خواهد یافت. همچنین بهره‌مندی از خط اعتباری میان‌مدت چین در پروژه‌های تولیدی، صادراتی و در عین حال تأمین مالی کوتاه‌مدت قبل و بعد از صادرات از محل منابع ارزی بانک‌پاسارگاد در دستور کار است.


این قرارداد، زمینه توسعه روابط اقتصاد ایران و چین را نیز بیش از پیش فراهم خواهد کرد. «سیتیک تراست» یکی از مؤسسه‌های مالی بزرگ دنیاست، به طوری که در بین ۵۰۰ شرکت مالی دنیا در ردیف ۵۱ جهان قرار گرفته است.


بانک‌پاسارگاد برای ارائه تمامی خدمات ارزی از جمله گشایش انواع اعتبارات اسنادی دیداری و مدت‌دار، حوالجات ارزی، خرید و فروش و افتتاح حساب‌های ارزی و همچنین صدور انواع ضمانتنامه‌های ارزی و خدمات مربوط به صادرات کالا در خدمت هم‌میهنان گرامی است.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *