×

خداحافظ ال کلاسیکو!

 • کد نوشته: 1024
 • ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • با انجام آخرین بررسی های احزاب جدایی طلب کاتالونیا برای جدایی از اسپانیا، رفراندوم جدایی به زودی در این کشور انجام می شود و این به معنای خداحافظی با ال کلاسیکو است.

  خداحافظ ال کلاسیکو!
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، با جدا شدن ایالت کاتالونیا از کشور اسپانیا به احتمال زیاد تیم فوتبال بارسلونا نیز از لالیگا جدا می شود. قرار است به زودی رفراندوم نهایی در کاتالونیا برگزار شود تا در صورت رای مثبت مردم، این ایالت از اسپانیا جدا شود . 


  جرارد استوا، رئیس اتحادیه فدراسیون های ورزشی ایالت کاتالونیا و کمیته المپیک این ایالت در مورد سرنوشت تیم فوتبال بارسلونا و نیز دیگر تیم های این ایالت پس از استقلال کاتالونیا گفت: «بارسا این شانس را خواهد داشت تا خودش لیگی که دوست دارد در آن حضور داشته باشد را انتخاب کند. این لیگ می تواند فرانسه، پرتغال، اسپانیا یا هر کشور دیگری باشد.


  از لحاظ اقتصادی ما بررسی کرده ایم که در صورت جدایی از اسپانیا، ۹۳ میلیون یورو بر درآمد های ما افزوده خواهد شد و از هر لحاظ استقلال به سود ما خواهد بود.»


  این در حالی است که طبق قانون اسپانیا، تنها دولت مستقلی که می تواند در رقابت های ورزشی اسپانیا شرکت کند، آندورا است. خاویر تباس، رئیس لالیگا نیز سال گذشته گفته بود که در صورت استقلال کاتالونیا، بارسلونا، اسپانیول و جیرونا حق حضور در لالیگا را نخواهند داشت؛ مگر اینکه قانون در این مورد تصحیح شود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *