×

مردم و دولت در مسیر رشد و توسعه حرکت می‌کنند

 • کد نوشته: 1026
 • ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • دکتر روحانی در نشست امروز هیئت دولت با اشاره مستقیم به آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران، خاطرنشان کرد که این آمارها نشان‌دهنده حرکت مردم و دولت در مسیر رشد و توسعه است.

  مردم و دولت در مسیر رشد و توسعه حرکت می‌کنند
 • به گزارش “بااقتصاد” به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ در نشست هیأت دولت با اشاره به آمارهای خوشحال‌کننده مرکز آمار ایران، عنوان کرد که رقم رشد اقتصادی ۷ درصد بدون احتساب نفت برای سه ماهه اول امسال در مقایسه با سه ماهه اول پارسال، نشان می‌دهد که مردم و دولت ایران در مسیر رشد و توسعه در حال حرکت هستند.


  رئیس جمهور در این نشست به بررسی مسائل مختلف داخلی و منطقه‌ای پرداخت و در بخشی از سخنان خود که به مسائل اقتصادی اختصاص داشت، عنوان کرد که اگر چه پارسال هم از رشد اقتصادی بالایی با احتساب نفت برخوردار بودیم، اما رشد اقتصادی امسال چنانچه با همین روند سه ماهه ادامه یابد، انتظار می‌رود که در پایان سال شاهد رشد، ۶ یا ۷ درصدی باشیم.


  دکتر روحانی خاطر نشان کرد: براساس گزارش مرکز آمار در بخش ساختمان و مسکن نیز شاهد رشد مثبت هستیم و در ۳ ماهه اول امسال رشد بخش ساختمان به ۷.۱ درصد رسیده است و این آمار باعث خوشحالی مردم  و سرمایه‌گذاران بخش مسکن است.


  رییس جمهور اضافه کرد: سرمایه ثابت ناخالص در سال‌های گذشته همواره منفی بوده و در سال ۹۱، تا منفی ۲۷ درصد هم رسید و فقط در سال ۹۳ مثبت شد و مجدداً منفی گردید، اما براساس گزارش مرکز آمار، رشد سرمایه‌گذاری مثبت ۷.۱ شده است و این به مفهوم اعتماد جامعه به آینده است، چرا که آینده را روشن دیده و شروع به سرمایه‌گذاری کرده اند.


  دکتر روحانی گفت: نرخ رشد اقتصادی کشورمان در سال گذشته در دنیا کم‌نظیر و چه بسا بی‌نظیر بود و امیدواریم امسال رشد اقتصادی‌مان هم در منطقه و هم در سطح جهان قابل توجه باشد و بتوانیم در سایه رشد اقتصادی پایدار ایجاد شده، برای جوانان اشتغال ایجاد کنیم.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *