×

اختصاص منابع برای ایجاد یک میلیون فرصت شغلی/ در بودجهریزی سال جاری قیمت نفت تغییر نمی‌کند

 • کد نوشته: 1670
 • ۲۷ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس سازمان برنامه بودجه، محمدباقر نوبخت گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت باید منابع را برای یک میلیون فرصت شغلی اختصاص دهد .

  اختصاص منابع برای ایجاد یک میلیون فرصت شغلی/ در بودجهریزی سال جاری قیمت نفت تغییر نمی‌کند
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدباقر نوبخت در حاشیه مراسم آغاز اجرای دو برنامه ایجاد اشتغال با اشاره به اینکه طبق قانون برنامه ۹۵۵ هزار فرصت شغلی باید ایجاد شود،‌ اظهار داشت:‌دولت برای ایجاد یک میلیون فرصت شغلی خود را آماده و تجهیز می‌کند تا برنامه پیشنهادی رئیس‌جمهور هنگام انتخابات تحقق یابد.


  رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گندم خریداری شده است، تصریح کرد: بیش از ۸ هزار میلیارد تومان برای این خرید پرداخت شده و ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن نیز در حال پرداخت است و امیدواریم مانند سال گذشته که تا آبان و آذرماه به طول انجامید،امسال زودتر این وجوه در اختیار کشاورزان قرار گیرد.


  وی با اشاره به اینکه دو نوع تسهیلات برای اشتغال پیش‌بینی شده است،‌گفت: بخشی از این منابع برای سرمایه در گردش بوده که مدت بازپرداخت آن یک تا ۲ سال است و همچنین برای سرمایه ثابت زمان آن بیش از ۵ سال خواهد بود.


  نوبخت با بیان اینکه به وقت قانونی یعنی ۱۵ آذرماه لایحه بودجه ۹۷ کل کشور به مجلس تقدیم خواهد شد، گفت: زمان‌بندی تهیه لایحه آغاز شده و ظرف دو هفته آینده بخشنامه به همه دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود. 


  رئیس سازمان برنامه و بودجه به عملکرد بودجه سال جاری پرداخت و افزود: بودجه عمومی ۳۱۹ هزار میلیارد تومان به مجلس تقدیم شد که ۳۰۹ هزار میلیارد تومان آن با هر بشکه نفت ۵۰ دلار محاسبه شده و با فرض پیش‌بینی نفت ۵۵ دلاری ۱۰هزار میلیارد تومان نیز برای موضوعاتی مانند ریزگردها، صنعت ریلی و آب و فاضلاب پیش‌بینی شده است، البته این قیمت نفت تحقق پیدا نکرد و اکنون متوسط نفت‌مان ۴۷ تا ۴۸ دلار است با این حال قیمت نفت در ماه‌های اخیر به بالای ۵۰ دلار رسیده است.


  وی ادامه داد:‌ پیش‌بینی می‌شود ۳۰۹ هزار میلیارد تومان از ۳۱۹ هزار میلیارد تومان منابع عمومی محقق شود، همچنین نسبت به ۲۹۴ هزار میلیارد تومان سال گذشته ۲۸۳ میلیارد تومان آن عملکرد داشت.


  وی با اشاره به اینکه مجلس بخشی از منابع بودجه سال جاری را تغییر داد، یادآور شد: پیش‌بینی این بود که ۲۰ درصد از منابع نفت به صندوق توسعه ملی واریز شود که اکنون ۳۰ درصد است و مابه‌التفاوت آن ۱۶ هزار میلیارد تومان بوده که البته ۷۵۰۰ میلیارد تومان توسط مجلس از منابع صندوق به بودجه اضافه شد.


  نوبخت با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌کنیم عدم تحقق بودجه نداشته باشیم، گفت:‌کسری بودجه بدان معناست که مصرف‌مان را نسبت به درآمدهای محقق شده کاهش ندهیم و از جایی آن را تأمین کنیم، اما اگر مصرف را به نسبت درآمد کاهش دادیم به معنای عدم تحقق است بنابراین دولت نیز خرج را با دخل متوازن می‌کند.


  وی در مورد قیمت نفت در بودجه سال آینده گفت: یکی از مباحث مهم در بودجه قیمت نفت بوده و می‌تواند حدود رقم امسال یک تا ۲ دلار بالا و پایین تعیین شود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *