×

مبارزه با فقر شدید در دستور کار است

 • کد نوشته: 1750
 • ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • وزیر رفاه، گفت: محو فقر شدید و کنترل گونه‌های دیگر از فقر مطلق در دستور کار دولت است.

  مبارزه با فقر شدید در دستور کار است
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از مهر، علی ربیعی در آیین افتتاح ۱۵۰ مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر کشور که با حضور معاون اول رئیس جمهوری، استاندار تهران و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و تعدادی از مسئولان نظام برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ترکیب فقر و نابرابری و سبک‌های زندگی تغییر یافته‌اند و ما همزمان مشکلات عصر صنعتی و پساصنعتی را به طور همزمان طی کردیم و بر همین اساس با مشکلاتی مواجه شده‌ایم.


  وی به نقش بهزیستی و اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: سازمان تخصصی با نیروهای کارشناس می تواند در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌ها نقش مهمی داشته باشد و در شرایطی که با جامعه‌ای پر از تنش رو به رو هستیم این سازمان می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.


  ربیعی گفت: در دولت نیز اقداماتی انجام شده به طوری که آسیب‌ها بیرون آمده و در موردش حرف زده شد و سعی داریم با برنامه ریزی‌های مختلف در جهت رفع آنها اقدام کنیم.


  وی گفت: امروزه با افرادی مواجه هستیم که در خانواده ها تنها هستند و با جامعه ای رو به رو هستیم که افراد در آن تنها و رها شده زندگی می‌کنند و با جامعه‌ای پر از تنش رو به رو هستیم و با امید و اقداماتی که دولت ایجاد کرد بخش های بسیار زیادی از این مشکلات کنترل پیدا کرده و رو به کاهش است.


  وزیر رفاه تاکید کرد: ما به دانش و سازمانی پر از تجربه نیاز داریم که بتواند تخصصی کار کند به همین دلیل آنچه به دنبالش هستیم این است که بهزیستی را در خانه ها دنبال کنیم و هر ایرانی در قبال افراد دیگر مسئولیت داشته و مددکار باشد و باید بهزیستی را بزرگ و تخصصی کنیم.


  ربیعی تصریح کرد: دکتر جهانگیری تاکید کرد در لایحه بودجه بخشنامه ای برای مبارزه با فقر خشن ایجاد شود.


  به گفته وی، محو فقر شدید و کنترل گونه های دیگر از فقر مطلق در دستور کار دولت است.


  وی گفت: همانگونه که برای فقر درمان و فقر آموزش اقداماتی انجام دادیم فقر معیشت را نیز در دستور کار داریم و در مورد فقر مسکن با ایجاد مسکن حمایتی توانستیم اقداماتی را انجام دهیم که امیدواریم بتوانیم با درمان فقر شدید و کنترل آن آرامش را به زندگی ایرانیان بازگردانیم.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *