×

طرح حذف قیمت ها شکست می‌خورد

 • کد نوشته: 1764
 • ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به گستردگی فروشگاه‌های عرضه مواد مصرفی خانوار امکان نظارت بر قیمت ها را ناممکن دانست و گفت: به دلیل اینکه در این طرح تعیین کننده نهایی قیمت کالا فروشندگان هستند، زمینه تضییع حقوق مصرف کنندگان و شکست طرح را به وجود می‌آید.

  طرح حذف قیمت ها شکست می‌خورد
 • به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، رمضانعلی سبحانی‌فر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد حذف قیمتها از روی کالا گفت: این کار قطعا باعث تضییع حقوق مصرف کننده است.


  وی با بیان اینکه حذف قیمتها به بهانه رقابتی شدن صورت گرفته است، گفت:‌تنها صورت مسئله رقابت‌پذیری است در حالی اصل ماجرا رقابت پذیری نیست.


  به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس حذف قیمت از روی کالا باعث می‌شود که در انتها فروشندگان قیمت نهایی را مشخص کنند و در این حالت باید حقوق مصرف‌کننده نیز در نظر گرفته شود.


  سبحانی‌فر با اشاره به این که گستردگی فروشندگان امکان کنترل و نظارت آنها را محدود می‌کند، گفت: این طرح موفق نخواهد بود و قطعا به شکست می‌انجامد و اگر بخواهد ادامه پیدا کند مجلس وارد خواهد شد و جلوی آن را خواهد گرفت.


  وی گفت: با اجرای این طرح مالیات بر ارزش افزوده نیز جای تردید دارد که بر اساس چه ملاکی گرفته خواهد شد.


  گفتنی است در طرح حذف درج قیمتها از روی کالا  قرار شد که تولیدکننده قیمت کالا را روی آن درج نکند و به جای آن توزیع کننده، درباره یک کالا قیمت‌گذاری کند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *