×

اصلاح قانون “ممنوعیت واردات تایر برای استفاده خودروسازان “/ خبری خوش برای شرکت های تولید کننده تایر

 • کد نوشته: 1782
 • ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • پس از هشدار وزیر صنعت به خودروسازان نسبت به استفاده از تایرهای خارجی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران از اصلاح قانون واردات تایرهای خارجی جهت مصرف خودروسازان خبر داد.

  اصلاح قانون “ممنوعیت واردات تایر برای استفاده خودروسازان “/ خبری خوش برای شرکت های تولید کننده تایر
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از خبرخوودرو، محمد رضا گنجی گفت: در سال‌های گذشته وزیر وقت صنعت قانونی را ابلاغ کرد مبنی بر اینکه هر گونه واردات تایر برای مصرف خودروسازان داخلی ممنوع است. متاسفانه خودروسازان با استفاده از این قانون، تایرهای خارجی را به نحوی دیگر از داخل تامین کرده و یا طی قراردادی با تجار و واردکنندگان میزان تایر مورد نظر را وارد می کنند.


  وی تصریح کرد : از آنجا که در این قانون تنها بر مساله واردات تایر تاکید شده، خودروسازان از این موضوع استفاده کرده و تنها به این بخش از قانون عمل کرده اما همچنان به مصرف تایرهای خارجی ادامه می دهند.بر اساس اصلاح این قانون ، خودرویی که در داخل تولید می شود به هیچ عنوان نباید از تایر خارجی و چینی در آنها استفاده شود.


  این مقام مسئول از افزایش ۴۰ درصدی واردات تایر طی ۵ ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت : متاسفانه آمار واردات تایر نگران کننده است به طوری که در برخی از سایزها و حتی با وجود خودکفایی در تولید تایر خودروهایی مثل پراید ، پژو ، سمند و کامیون های تریلر ، همچنان واردات در این بخش صورت می گیرد.


  گنجی از اصلاح قانون واردات تایرهای خارجی جهت مصرف خودروسازان خبر داد و گفت: در جلسه ای که در هفته جاری برگزار شد، مقرر شد تا قانون ممنوعیت واردات تایر برای استفاده خودروسازان اصلاح شده و نه تنها واردات تایر بلکه به طور کلی مصرف تایرهای خارجی برای خودروسازان داخلی ممنوع شود .


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *