×

تهران همچنان شلوغ می ماند

 • کد نوشته: 1818
 • ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، طی فاصله زمانی سال‏های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ تعداد ۵۱۶ هزار و ۹۲۲ نفر از استان‌های دیگر وارد استان تهران شده‌اند.

  تهران همچنان شلوغ می ماند
 • به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از ایسنا، نتایج سرشماری ۱۳۹۵ نشان می‌دهد استان البرز با ۵۰ هزار و ۸۸۵ نفر بیشترین مهاجر را طی پنج سال به تهران داشته است و استان‌های لرستان، همدان و خراسان رضوی نیز به ترتیب با ۴۱ هزار و ۱۳۶، ۳۳ هزار و ۶۴۸ و ۳۳ هزار و ۴۱۴  نفر از این نظر در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


  این آمارها نشان می ‌دهد که حدود ۱۰ درصد از مهاجرین به تهران از استان البرز بوده ‌اند و ۳۰ درصد از کل مهاجران به استان تهران را مهاجرین استان‌های البرز، لرستان، همدان و خراسان رضوی تشکیل می ‌دهند. همچنین در طی پنج سال مذکور ۳۵۰ هزار و ۶۳۲ نفر از استان تهران به سایر استان‌های کشور مهاجرت کرده ‌اند که استان البرز با ۸۹ هزار و ۱۹۷ نفر بیشترین مهاجر را از استان تهران داشته است.


  استان‌های گیلان، مازندران و خراسان رضوی به ترتیب با ۲۸ هزار و ۵۳۱، ۲۳ هزار و ۶۴۳ و ۲۱ هزار و ۲۴۱  نفر از این نظر در رتبه‌ های بعدی قرار دارند. خالص مهاجرت در استان تهران نیز مثبت ۱۶۶ هزار و ۲۹۰ نفر است. خالص مهاجرت استان تهران نشان می‌دهد در طی فاصله زمانی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵، تعداد افرادی که وارد استان تهران شده‌اند بیشتر از افرادی است که از استان تهران خارج شده ‌اند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *