روسیه آمادگی برای توسعه همکاری تجاری و صنعتی با ایران را دارد


به گزارش  پایگاه خبری ” بااقتصاد” به نقل از ایرنا، ‘ماکسیم چرکاسوف ‘(Maksim Cherkasov) روز سه شنبه در کارگروه توسعه صادرات استان مرکزی که با حضور هیات تجاری استان نیژنی نوگورد روسیه در اراک برگزار شد، افزود: روسیه در زمینه صنایع کشتی سازی، ماشین سازی، هوا و فضا، متالوژی و چوب مزیت های اقتصادی و دانش فنی دارد و در این حوزه ها آماده همکاری با تجار و صنعتگران استان مرکزی است. 


وی اظهار کرد: مناسبات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با سفر هیات های تجاری از روسیه درحال گسترش است و این هیات ها می کوشند سطح و ابعاد ارتباط بین ۲ کشور را توسعه دهند. 


وزیر صنعت، معدن، تجارت و شرکت‌های تجاری روسیه گفت: مهمترین کالاهایی که در حال حاضر از روسیه به ایران صادر می شود شامل کاغذ رنگی و انواع ماشین آلات است و از ایران نیز انواع خشکبار به روسیه ارسال می شود. 


چرکاسوف در بخش دیگری از سخنانش افزود: سطح همکاری روسیه در ساخت نیروگاه بوشهر افزایش یافته و این کشور در ساخت ایستگاه این نیروگاه سرمایه گذاری قابل توجهی داشته است. 


 


در این نشست صاحبان برخی واحدهای صنعتی استان توانمندی، ظرفیت تولیدی استان را معرفی و خواستار سرمایه گذاری مشترک با هیات تجاری و اقتصادی روسیه شدند. 


 


 


هیات تجاری روسیه در سفر ۲ روزه به استان مرکزی از برخی واحدهای بزرگ صنعتی این استان دیدن و با فعالان صنعتی استان نشست های جداگانه دارد. 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *