×

افزایش صادرات فولاد/پیشنهاد حذف تعرفه واردات پذیرفته نشد

 • کد نوشته: 1046
 • ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • عضو هیأت مدیره انجمن فولاد با بیان اینکه صادرات فولاد طی سال جاری بیشتر از سال گذشته خواهد بود،‌ گفت: سال گذشته حدود ۴ میلیون تن فولاد از ایران صادر شده و پیش‌بینی می‌کنیم امسال ۶ تا ۸ میلیون تن صادرات فولاد داشته باشیم.

  افزایش صادرات فولاد/پیشنهاد حذف تعرفه واردات پذیرفته نشد
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” بهادر احرامیان در گفت‌ و گو با فارس ، در مورد وضعیت قیمت فولاد در بازار داخلی و بازارهای جهانی، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت‌های داخلی فولاد تا حد زیادی به قیمت‌های جهانی نزدیک شده و در عین حال، افزایش قیمت جهانی فولاد نیز متوقف شده است.


  وی ادامه داد: به همین دلیل فعلاً انتظاری برای افزایش سقف قیمت فولاد در داخل وجود ندارد مگر اینکه در قیمت‌های جهانی تغییری اتفاق بیفتد.


  به گفته احرامیان، در حال حاضر قیمت هر کیلو میلگرد در بازار داخلی ۲۳۰۰ تومان، تیرآهن ۲۵۰۰ تومان و کلاف فولادی ۲۴۷۰ تومان است.


  وی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه تولید فولاد برای واحدهای تولیدی به روش قوس الکتریکی، گفت: هزینه تولیدکنندگان با این روش در داخل بیش از ۴۰ دلار افزایش یافته و این در حالی است که در دنیا تولید فولاد بیشتر با روش کوره‌ بلند صورت می‌گیرد و در نتیجه تولیدکنندگان جهانی این افزایش قیمت را تجربه نکرده‌اند.


  عضو هیأت مدیره انجمن فولاد ادامه داد: درخواستی از طرف برخی فعالان بازار فولاد برای برداشته شدن تعرفه‌ واردات فولاد مطرح بود، اما این درخواست بدون اطلاع از دلیل اصلی افزایش قیمت تولیدات داخلی مطرح شده بود که پس از ارائه توضیح در این مورد، پیشنهاد برداشته شدن تعرفه‌ها منتفی شد. با بیان اینکه فعلاً انتظاری برای افزایش سقف قیمت فولاد در داخل وجود ندارد، گفت: با توجه به اینکه استفاده از روش قوس الکتریکی، قیمت داخلی فولاد را ۴۰ دلار افزایش داده است، این موضوع در هیأت دولت مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت حذف تعرفه واردات رد شد.


  وی در ادامه با بیان اینکه صادرات فولاد طی سال جاری بیشتر از سال گذشته خواهد بود،‌ گفت: سال گذشته حدود ۴ میلیون تن فولاد از ایران صادر شده و پیش‌بینی می‌کنیم امسال ۶ تا ۸ میلیون تن صادرات فولاد داشته باشیم.


  به گفته احرامیان، این افزایش صادرات بیشتر از محل افزایش سهم تولیدکنندگان ایرانی در بازارهای فعلی دنیا محقق می‌شود.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *