×

قیمت زیتون ۱۵ درصد کاهش یافت

 • کد نوشته: 1878
 • ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • رئیس شورای ملی زیتون در حالی از آغاز برداشت زیتون در کشور خبر داد که قیمت این محصول ۱۵ درصد کاهش یافت این در حالیست که قیمت این محصول سال گذشته با ۲۵ درصد افزایش یافته بود.

  قیمت زیتون ۱۵ درصد کاهش یافت
 • به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مهدی عباسی ، رئیس شورای ملی زیتون  از آغاز برداشت زیتون در کشور خبر داد و اظهارداشت: برداشت زیتون به صورت رسمی تقریبا از ۱۵۵ شهریور ماه در کشور آغاز شده است.


  وی  با اینکه زیتون خام نسبت به سال گذشته حدود ۲۵ درصد گران شده است، گفت: ۱۰ درصد این افزایش قیمت ناشی از تورم و امری طبیعی است.


  رئیس شورای ملی زیتون ادامه داد: حدود ۱۵ درصد گرانی این محصول نیز به دلیل نزدیک شدن به فصل برداشت و تمام شدن ذخایر بود که با آغاز فصل برداشت این حباب گرانی از بین رفته و زیتون تقریبا ۱۵ درصد ارزان شده است.


  عباسی پیش بینی کرد: امسال حدود ۸۵ هزارتن زیتون کنسروی در کشور تولید شود.


  وی درباره میزان تولید روغن زیتون نیز گفت: هنوز نمی توان در این زمینه پیش بینی انجام داد چراکه همه چیز بستگی به میزان برداشت کشاورزان دارد.


  رئیس شورای ملی زیتون درباره روند  و شرایط برداشت از باغات گفت: روند برداشت مطلوب است و باغداران راضی اند.


  عباسی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از شیوه برداشت زیتون در کشور اظهارداشت: مکانیزم برداشت ما سنتی و دستی است که قیمت تمام شده تولید را افزایش می دهد این روش باید تغییر کند که متاسفانه فعلا امکانات برداشت مکانیزه وجود ندارد.  


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *