×

صندوق های تخصصی پاسخگوی نیاز شرکت‌های متقاصی نیست

 • کد نوشته: 1880
 • ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر صنعت، معدن وتجارت رشد ۱۰۰ درصدی صدور ضمانت‌نامه‌ها از سوی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک در سال سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۴ را چشمگیر و قابل تقدیر دانست.

  صندوق های تخصصی پاسخگوی نیاز شرکت‌های متقاصی نیست
 •  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از شاتا؛ دکتر فیاض معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت صنایع الکترونیک و جایگاه آن در حوزه صنایع پیشرفته و نیاز کشور به حرکت به سمت صنایع دانش بنیان و پتانسیل نیروی انسانی در ایران گفت: توسعه جدی و چند برابری فعالیت‌های صندوق در بخش‌های مختلف و توجه ویژه به کیفیت و نتیجه طرح‌ها و شرکت‌های حمایت شده قابل تقدیر است.


  وی افزود: با توجه به احکام دائمی برنامه ششم توسعه کشور و افزایش حوزه فعالیت صندوق به صنایع پیشرفته، پیگیر تصویب اساسنامه جدید در دولت هستیم و ان شالله با تجهیز و تقویت جدی منابع صحا، شاهد توسعه فعالیت‌ها و رشد صنایع پیشرفته باشیم.


  معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه میزان مراجعات و نیاز کشور با امکانات نهادهای حمایتی تخصصی مانند صندوق حمایت از صنایع الکترونیک برابر نیست، گفت: باید ظرفیت و سرمایه صندوق‌های تخصصی حمایتی مانند صحا را افزایش دهیم تا بتوانند پاسخگوی نیاز شرکت‌های متقاضی باشند.


  وی با تاکید بر اینکه اثربخشی فعالیت‌های صندوق حمایت از صنایع الکترونیک به وضوح قابل مشاهده است، تصریح کرد: گستردگی و پراکندگی حمایت‌ها و تسهیلات اعطا شده به شرکت‌های فعال الکترونیک، حمایت تخصصی از شرکت‌های فناور بخش الکترونیک و ایجاد ظرفیت اشتغال با قیمت تمام شده بسیار پایین‌تر نسبت به سایر صنایع از جمله دستاوردها و اثربخشی فعالیت های صحا به شمار می رود.


  دکتر فیاض با اشاره به مدیریت و اعضاء هیئت مدیره جوان صندوق حمایت از صنایع الکترونیک گفت: امیدواریم با تداوم خدمت این جوانان بتوانند گام‌های موثری در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برداریم و سال آینده شاهد گزارش چشمگیرتر باشیم.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *