×

“ذوب” با ذوب دارایی ثابت خود از زیان خارج شد

 • کد نوشته: 1904
 • ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • شرکت ذوب آهن اصفهان در جدیدترین گزارش، زیان ۳۵ ریالی هر سهم برای سال مالی ۹۶ را به سود ۵ ریالی تغییر داد

  “ذوب” با ذوب دارایی ثابت خود از زیان خارج شد
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، شرکت ذوب آهن اصفهان در جدیدترین گزارش، زیان ۳۵ ریالی هر سهم برای سال مالی ۹۶ را به سود ۵ ریالی تغییر داد، تا به این ترتیب با تعدیل مثبت ۱۱۵ درصدی بتواند از زیاندهی خارج شود. این در حالی است که این شرکت در عملکرد سه ماهه ابتدای سال با فروش ۷۳۷ میلیارد تومانی به سود عملیاتی ۶۸ میلیارد تومانی دست یافت اما به دلیل هزینه های مالی بالا در سه ماهه ۶۵ میلیارد تومان زیان خالص محقق کرد. (۲۰ ریال زیان به ازای هر سهم).


  این شرکت علت تبدیل زیان پیش بینی شده به سود را افزایش نرخ محصولات و پیش بینی فروش دارایی ثابت اعلام کرد. در این گزارش جدید؛ شرکت پیش بینی فروش سال ۹۶ را با افزایش ۳۳ درصدی مبلغ فروش، به ۴ هزار و ۴۴۸ میلیارد تومان رسانده است که به این ترتیب زیان عملیاتی سال گذشته به سود عملیاتی ۴۴۳ میلیارد تومانی منجر می شود. اما هزینه مالی ۶۰۰ میلیارد تومانی برای سال جاری در این شرکت مانع سودسازی برای سهامداران آن می شود، که شرکت با پیش بینی فروش مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان دارایی ثابت و ایجاد سود غیرعملیاتی، در نهایت شرکت را به سود ۱۶ میلیارد تومانی در سال جاری می رساند(۵ ریال به ازای هر سهم) .


  شرکت ذوب آهن اصفهان در چند سال اخیر با زیاندهی عملیاتی دست و پنجه نرم می کند، بطوریکه در سال مالی گذشته به ازای هر سهم ۲۲۴ ریال زیان محقق کرده بود.


  نکته جالب دیگر اینکه؛ براساس اخبار ماه های اخیر، به دلیل سرمایه گذاری شدید دولت در پروژه های ریلی و از طرفی افتتاح خط تولید ریل ملی در شرکت ذوب آهن، کارشناسان این خط تولید را نقطه اتکا برای ایجاد ارزش افزوده و افزایش فروش در این شرکت می دانستند که برخلاف این موضوع؛ این شرکت در گزارش جدید خود کاهش میزان تولید و فروش ریل را پیش بینی کرده است که عجیب بوده و جای بحث دارد!  


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *