×

تاکنون ۲۱۷ کشته در زلزله مکزیک

 • کد نوشته: 1922
 • ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • به گفته مقامات مکزیک در زلزله ۷.۱ ریشتری که در ۱۲۰ کیلومتری پایتخت مکزیک رخ داد تاکنون حدود ۲۱۷ نفر کشته شده‌اند که اکثریت آنها را پایتخت‌نشینان تشکیل می‌دهند.

  تاکنون ۲۱۷ کشته در زلزله مکزیک
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از گاردین، زلزله ۷.۱ ریشتری شهر مکزیکوسیتی و اطراف آن را لرزاند. این زلزله که در ۱۲۰ کیلومتری مکزیکوسیتی رخ داد تاکنون ۲۱۷ کشته برجای گذاشته است.


  به گزارش گاردین تقریباً نیمی از کسانی که در این زلزله کشته شده‌اند در پایتخت سکونت داشتند. همچنین تجمع زیادی در اطراف مدرسه انریکه ربسامن در پایتخت مکزیک صورت گرفته است به این امید که والدین بتوانند بچه‌هایشان را در این مدرسه که در نتیجه زلزله کاملاً تخریب شده است، زنده ببینند.  


  به گفته انریکه پنا نیتو رئیس جمهور مکزیک، سربازان و آتش‌‍‌‌‌نشانان حدود ۲۲ کودک کشته شده و ۲ بزرگسال را از زیر آوارها بیرون آورند و حدود ۳۰ کودک دانش‌آموز دیگر و ۱۲ نفر دیگر از والدین آنها مفقود شده‌اند.


  به گفته لوییز فیلیپ پونته، رئیس حفاظت شهری این زلزله تا اوایل چهارشنبه حدود ۸۶ نفر را در پایتخت مکزیک کشته است که به گفته روزنامه گاردین کمتر از مقداری است که او چندی پیش برآورد کرده بود. در ایالت مورلوس به سمت جنوب پایتخت حدود ۷۱ نفر کشته، و در پابلا نیز ۴۳ نفر جان خود را از دست دادند. ۱۶ نفر دیگر در ایالت‌های دیگر مکزیک از قبیل گوررو و اُکساکا کشته شدند. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *