×

سیاست ضد رکودی در اقتصاد باید پیگیری شود

 • کد نوشته: 1924
 • ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به عزم بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی، ۲ عامل موثر بر رونق بورس را اعلام کرد.

  سیاست ضد رکودی در اقتصاد باید پیگیری شود
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از بورس پرس، زهرا سعیدی مبارکه درخصوص وضعیت این روزهای بازار سهام که با رشد قیمت شرکت‌های بزرگ و شاخص بورس روبرو شده به خانه ملت گفت: وضعیت بورس یکی از مولفه‌های اقتصادی است که بیانگر وضعیت اقتصادی بوده و بطور طبیعی متاثر از اجرای سیاست ها و اقدامات اقتصادی است.


  وی ادامه داد: عزم بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی بطور طبیعی بازارهای موازی در اقتصاد تحت تاثیر قرار می‌دهد و پیش بینی می‌شود اگر سیاست متناسب‌سازی نرخ سود بانکی با نرخ تورم پیگیری شود و اقدامات تکمیلی دیگر در راستای تقویت بازار سرمایه انجام شود روند جذب نقدینگی در بازار سرمایه ادامه می یابد.


  این نماینده مجلس با بیان اینکه برای رونق بازار سرمایه، کاهش نرخ سود بانکی به تنهایی کارساز نیست و باید سیاست ضد رکودی در اقتصاد همچنان پیگیری شود، افزود: هنر گروه اقتصادی دولت این است که بعد از متناسب سازی نرخ سود بانکی با نرخ تورم، شرایطی را در اقتصاد فراهم کنند که نقدینگی ها به جای سوق به سوی بازار دلالی کاذب به بخش مولد اقتصاد سوق داده شود.  


  سعیدی مبارکه اظهار داشت: توجه به میزان نرخ سود اوراق مشارکت و همچنین منطقی سازی نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در رونق بورس تاثیرگذار است. در هرصورت اینکه شاخص بورس به بالای رقم ۸۵ هزار واحد رسیده، نکته امیدوار کننده است و باید گروه اقتصادی دولت دوازدهم برنامه های حمایتی را از بورس ادامه دهد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *